NORSBORG’DA BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ

Stockholm’un güney semtlerinde Botkyrka’nın Norsborg semtinde dün gece bir genç arkadaşlarının yanında kurşunlanarak öldürüldü. Saldırganlar tanıklara göre siyah Audi marka bir arabayla kaçtılar.

NORSBORG’DA BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ
NORSBORG’DA BİR GENÇ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 1437 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Kuzey Botkyrka’da Brunna spor alanlarının bulunduğu yerde gece saat 21.00 dolaylarında bir genç kurşunlandı. Hastaneye kaldırılan ve vücuduna birden fazla kurşun isabet eden yaralı yaşamını yitirdi. Tanıklar saldırganların 4-5 kişi olduklarını ve siyah bir audi arabayla olay yerinden kaçtıklarını söylüyorlar.

Olay yerine çok sayıda polis ekipleri geldi. Polis sözcüsü Anna Westberg, “olay yerine geldiğimiz zaman yaralı bir genç bulduk. Ambulasla hastaneye yolladık” ifadelerini kullandı. Polis görgü tanıklarının da ifadeleri doğrultusunda geniş çaplı bir arama başlattı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan genç 02.00 dolaylarında yaşamını yitirdi.

Kuzey Botkyrka yüzde 90’nın üzerinde göçmen kökenli ailelerin oturduğu getto görünümlü ve olayların sık sık yaşandığı bir bölge özelliğine sahip. Okullarında İsveç kökenli çocuklar bulunmuyor. Bir refah toplumu olan İsveç, gettolaşmaya bilinçli olarak göz yumuyor. Göçmen halklardan kendisini soyutluyor.

BEŞ KİŞİ YAKALANDI

Polis görgü tanıklarının ifadelerinden hareketle başlattığı yoğun arama tarama işlemi sonucu beş kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. Kişilerin gece 04 ile 05 dolaylarında yakalandıkları belirtiliyor.

Polis, “beş kişiyi cinayet zanlısı olarak gözaltına aldık” açıklaması yapyor.

Gözaltına alınan gençlerden birinin avukatı olan Sargon de Basso, “müvekkilim kendisine atılan suçu kabul etmiyor” açıklamasını yaptı. Polis bugün, cinayet mahalline gelerek olayın oluşumuna ilişkin tekniksel değerlendirme yaptı.

Stockholm Botkyrka Norsborg kurşunlama Kuzey Botkyrka getto göçmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI