VÅRBERG’DE GENÇ BİR KİŞİ KENDİNİ PATLATTI

Stockholm’un güneydeki semti Vårberg'de bir kişi evinde kendini patlattı. Olay yerine çağrılan bomba uzmanları teknik araştırmalarını sürdürüyorlar.

VÅRBERG’DE GENÇ BİR KİŞİ KENDİNİ PATLATTI
VÅRBERG’DE GENÇ BİR KİŞİ KENDİNİ PATLATTI Admin
Bu içerik 1130 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bugün saat 15.00 dolaylarında Stockholm’un güneyindeki Vårberg semtindeki sıralıevlerin birinde bir patlama sesi duyuldu. Olay yerine gelen polis ekipleri ulusal bomba uzmanlarını çağırdılar. Yapılan ilk teknik incelemede bir gencin kendisini patlayıcıyla patlattığı anlaşıldı.

Polis kendi internet sayfasında, “İzole ve kişsel bir olay. İnsanların korkmalarına gerek yok. Olayın seyrini izliyoruz. Bunu hangi suç maddesinden değerlendirmemiz gerektiği konusunda düşüncemiz henüz yok” ifadeleri yer alıyor.

Polis evin çevresini güvenlik şeridine alarak incelemelerini sürdürüyor.

Basına yansıyan haberlere göre polis genci kurtarmaya çalışan ve sms-cankurtaran olarak nitelediği 60 yaşlarındaki kişiyle iletişim kurmaya çalışıyor. Ayrıca olayla ilgili Ulusal İstihbarat Teşkilatı (SÄPO)’nun bilgilendirildiği belirtiliyor.

Polis bombanın türü konusunda bilgi vermiyor

Basına yapılan açıklamalarda polis kişinin nasıl bir biçimde kendini hava uçurduğunu ve bombanın türü konusunda bilgi vermiyor. Kişi vücuduna bağladığı bombayı patlatarak mı, ya da başka bir biçimde m, kendini öldürdüğü konusunda sessiz. Araştırma sorumlusu Tomas Ibstedt, “araştırmanın ortasındayız. Kendisini nasıl öldürdüğünü ve bombanın türünü söyleyemem” demekle yetiniyor.

Stockholm Huddinge Vårberg patlama genç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI