İNGİLTERE’DE CİNSİYET EĞİTİMİ PROTESTO EDİLDİ

İngiltere'de okullarda verilen zorunlu cinsiyet eğitimi dersi Müslüman gruplarca protesto ediliyor. Birmingham'daki bir okuldaki gösterilerde protestocu aileler "benim çocuğum benim kararım" pankartları taşıdılar.

İNGİLTERE’DE CİNSİYET EĞİTİMİ PROTESTO EDİLDİ
İNGİLTERE’DE CİNSİYET EĞİTİMİ PROTESTO EDİLDİ Admin
Bu içerik 322 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İngiltere’de anaokulundan itibaren okullarda cinsiyet eğitimi dersinin zorunlu olması ülkedeki Müslüman gruplarca protesto ediliyor. 5 yaşından itibaren çocuklara verilmeye başlayan cinsiyet eğitimi derslerinde bireylere toplumsal olarak yüklenen kadın ve erkek rollerinden, farklı cinsiyet yönelimlerinden, cinsiyet eşitliliği konularını kapsıyor.

300 KİŞİLİK CİNSİYET EĞİTİMİ PROTESTOSU

Birmingham’daki bir okulda çocukları ile birlikte gösteri düzenleyen 300’den fazla aile toplumsal cinsiyet eğitimini protesto etti. Bazı göstericiler çocuklarının cinsiyet eğitimi almalarındansa ülkeyi terk etmeyi tercih edeceklerini söylüyorlar.

Yapılan gösteriler nedeniyle öğrenciler ilk derse giremedi. Bazı öğrenciler protesto gösterisine katılırken, çocukların aileleri “benim çocuğum benim kararım” ve “bırakın çocuklar çocuk olsun” yazan pankartlar taşıdılar.

Kaynak: abcgazetesi

İngiltere cinsiyet eğitimi eğitim protesto Müslüman Birmingham
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI