CHP İSVEÇ BİRLİĞİ SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTU

CHP İsveç Birliği Huddinge’de bir lokalde düzenlediği sabah kahvaltısında üyeleriyle güncel olayların değerlendirilmesini yaptı. Kahvaltıya 60 yakın üye katıldı.

CHP İSVEÇ BİRLİĞİ SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTU
CHP İSVEÇ BİRLİĞİ SABAH KAHVALTISINDA BULUŞTU Admin
Bu içerik 1320 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

2015 Ocak ayında resmi olarak kurulan CHP İsveç Birliği o günden bu yana çalışmalarını özveri anlayışıyla ve başarılı olarak sürdürüyor. Stockholm’un güney semti Huddinge’de bir lokalde gerçekleştirilen sahah kahvaltısına 60 yakı üyenin yanı sıra İsveç Sosyal Demokrat İşçi Partisi Milletvekili Serkan Köse de katıldı.

CHP İsveç Birliği Başkanı Hakan Güner bir konuşma yaparak güncel sorunlar üzerinde durdu. Şubat ayı içerisinde yapılması gereken kongrenin 31 Mart’taki seçimlerden dolayı kongreyi izlemeye gelecek milletvekillerin seçim çalışmaları nedeniyle Nisan sonlarına bırakıldığını belirtti.

Hakan Güner demokrasinin temel ve evrensel değerleri üzerinden birlik olmak ve sorunların çözümünde birlikte üretmek, birlikte hareket etmenin önemine değinerek “farklılıklar, çeşitlilikler bir kazanımdır. Farklı görüşler bizi iyiye, güzele, doğruya götürür” dedi.

Kahvaltı toplantısında kendisine söz verilen Serkan Köse, Sosyal Demokratların kurduğu hükümet konusunda yaşananlar üzerinde durarak, partinin yapılması gereken en iyi işi yaptığını vurguladı. Dışarıdan Merkez ve Liberal Parti destekli kurdukları hükümetin fazlasıyla eleştirildiğini belirterek, “Avrupa’daki gelişmelere bir göz atalım. Irkçı partiler sürekli oy artırıyorlar. Bazı ödünler verildi. Fakat bunun kendi içerisinde bir mantıksal bütünlüğü var. Eğer Sosyal demokratlar iktidarı ırkçı parti destekli sağ ittifaka bıraksaydı, belki de tarihin en büyük hatasını yapmış olabilirdi. Bir daha iktidar olma şansını kaybederdi. Bugün biz iktidarız  ve güç hâlâ bizde ve sorunların çözümüne uğraşıyoruz” dedi.

Kahvaltıya katılan üyeler görüşlerini açıklarken genellikle işyaşamına ilişkin konular ve emeklilik yaşının yükseltilmesini eleştirdiler. Sosyal demokratların sağa kaymalarını hata olarak yorumlayarak öz değerlerine dönmeye davet ettiler. Özellikle göçmenlerin ağır işlerde çalıştıkları ve vücutlarının fazlasıyla yıprandığını ileri sürerek, emeklilik yaşının 67 çıkarılmasının bir ölçüde “mezarda emeklilik” anlamına geldiğini vurguladılar. 

İsveç CHP İsveç Birliği Huddinge Sabah Kahvaltı buluşmak Kahvaltı Hakan Güner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Veli Erdogan     2019-02-27 Sevgili chp li arkadaslar ben falkenbergte ikamet ediyorum ve chp liyim .sanirim 2 yil gibi bir suredir kurumlastiniz ama Stokolmda. Baska bir yerde calismaniz yok. Dilerim tüm isveci kapsayan bir calisma icine girmenizdir basarilar dilerim
Fazıl Küçük Koç     2019-02-25 İsveç teki CHP li yoldaşlara chp Danimarka Birliğinden selamlar sevgiler. Çalışmalarınızda başarılar dileriz. Fazıl Küçük Koç chp danimarka birlik yk üyesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI