LEVENT ÜZÜMCÜ İSVEÇ’E GELİYOR

Devlet Tiyatroları’nın eski tanınmış oyuncusu Levent Üzümcü Göteborg, Malmö ve Stockholm’da üç gösteri yapmak üzere 14 Martta İsveç’e geliyor. ‘Anlatılan Senin Hikayendir’ adlı oyunu sahleneyecek. Bu kentlerde oturan vatandaşlarımızın bu gösterileri kaçırmamalarını öneriyoruz.

LEVENT ÜZÜMCÜ İSVEÇ’E GELİYOR
LEVENT ÜZÜMCÜ İSVEÇ’E GELİYOR Admin
Bu içerik 1220 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Tanınmış tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü İsveç’in ayrı kenti olan Göteborg (15 Mart), Malmö (16 Mart) ve Stockholm (17 Mart) tek kişilik “ANLATILAN SENİN HİKAYENDİR” adlı oyunu sahnelemek için geliyor.

Levent Üzümcü Devlet Tiyatroları’nda başarılı bir sanatçı olarak ön plana çıkan, dürüst, doğru olduğuna inandığı değerlere bağlı, samimi, içten, sevgi dolu kocaman  bir kişilik. Bu oyunda da dünyanın, insanlığın en güzel duygusuyla; sevgiyi anlatmaya çalışıyor. Salonu dolduran seyircileri kavrıyor ve hikayesini anlatmaya başlıyor.

Seval Deniz Karahaliloğlu oyunla ilgili olarak şöyle yazıyor: “Sevgi yasaklanabilir mi? En insani duygu. En temel ihtiyaç. Sevmek. Sevilmek. Hayatın en güzel hediyesi. Bir ömür boyunca hepimizin aradığı şey. Sevgi. Ve Türkiye’de sevmenin hikayesi yasak. Sevgi, sevmek üzerine anlatılan en güzel öykülerden biri olan “Anlatılan Senin Hikayendir” oyununun sahnelenmesine izin yok. Neden? Çünkü sahnede kocaman dürüst bir yürek var. Bildiğini söyleyen. Söylemekten korkmayan bir adam.

Levent Üzümcü’nün oynadığı “Anlatılan Senin Hikayendir” ülkemiz Türkiye’nin kimi yerlerinde, kentlerinde işgüzar valiler tarafından yasaklanıyor. Nedeni yok; “yassaaak!” Peki, sanata yasak getirebilinir mi, yasak konulabilinir mi? Ülkemizi yöneten çağdışı bir zihniyet olursa, maşalar eliyle herşey yasaklanabilir...

Kişilikleri, beyinleri henüz gelişmemiş olan küçük çocuklarımıza “Cihad”, “idam” gibi konuları işleyen temsilleri alkışlarla sahnelenmesi için çaba harcayan maşalar, niçin özünde sevgiyi işleyen oyunların sergilenmesini yasaklarlar? Sevgiye, insanlığa, çağdaşlığa düşmanlık neden?

Bu üç büyük kentte oturan yürekleri insanlıktan, kardeşlikten, sevgiden, çağdaşlıktan ve laiklikten yana çarpan insanlarımız bu oyunu mutlaka izlemelidirler.

Levent Üzümcü Anlatılan Senin Hikayendir Stockholm Göteborg Malmö Türk-İsveç Tiyatro Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI