İSVEÇ ERKEN BAHARI YAŞIYOR

Dünya ikliminde ortaya çıkan ısınma feomeni İsveç’i fazlasıyla etkilemiş görünüyor. Son yıllarda kış aylarının alışılmışın dışında ılıman ve bazen de sıcak geçmesi insanlarda kaygılara yol açıyor. Bu yıl genellikle tüm İsveç genelinde yumuşak bir kış yaşanıyor.

İSVEÇ ERKEN BAHARI YAŞIYOR
İSVEÇ ERKEN BAHARI YAŞIYOR Admin
Bu içerik 1009 kez okundu.

  İSVEÇ POSTASI

Şubat ortalarından itibaren hava sıcaklığının alışılmışın dışında atrması orta ve güney İsveç bölgelerinde artı 10 dereceye kadar yükselmesi ve devam etmesi İsveç’e baharın erken geldiği muştusunu veriyor. Bunun birlikte pollene (çiçek tozları) karşı alerjisi olanlara uyarılar başladı bile.

İsveç Meteroloji Müdürlüğünden Max Lindberg Stoltz, “İsveç’e ılımlı ve yumuşak bir hava akımın geldiğine tanık oluyoruz. Ülkemizin pek yerinde özellikle orta ve güneyde sıcaklıklar fazlasıyla artıyor. Bu durumun devam edeceğini görüyoruz” açıklamasını yapıyor.

Kuzey İsveç’te her ne kadar hava sıcaklığı eksi (-) olarak görülse de, bu durum kimi yerlerde artı (+) 2 -3 dereceye kadar çıkıyor ki, üç beş yıl öncesine kadar bu durum olanaksızdı. Gene de kuzeyde Norveç ile İsveç sınırındaki dağlık bölgelerde sert rüzgarlara karşı dağcılar uyarılıyor.

Stockolm baharı yaşıyor. Kar yok ve hava sıcaklığı neredeyse 10 dercede

Meteroloji yetkilileri güneyde ormanlık alanlarda yangınların ortaya çıkabileceği uyarsını yaparak vatandaşların dikkatli olmamaları isteniyor. Özellikle de ev dışında, ormanlık alanlarda yakılacak ateşlerin kurallara uygun olarak yakılması ve söndürülmesinin önemi belirtiliyor.

İsveç İklim Bahar Hava sıcaklığı orman yangın pollen alerji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI