RİNKEBY POLİSİ: “YETTİ ARTIK, ÇOK İLERİ GİTTİNİZ!..”

Stockholm’un kuzeyindeki Järva Bölgesi Polis Müdürlüğü alanına giren Rinkeby semtinde yaşanan şiddet olayları, adam öldürmeler ve alışveriş merkezlerinde kahve çöreği çalınmasına tepki gösteren bölge polis müdür yardımcısı Christoffer Boman FB’ta yayınladığı bir video kliple “Yeter artık, çok ileri gittiniz” dedi.

RİNKEBY POLİSİ: “YETTİ ARTIK, ÇOK İLERİ GİTTİNİZ!..”
RİNKEBY POLİSİ: “YETTİ ARTIK, ÇOK İLERİ GİTTİNİZ!..” Admin
Bu içerik 1615 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Aftonbladet gazetesinde yer alan habere göre Järva Bölgesi Polis Müdürlüğünde çalışan müdür yardımcısı Christoffer Boman Cuma günü Kista AVM’i ziyaret eden iki genç bir gıda marketten kahve çöreği çalmaya çalıştılar. Buna engel olmaya çalışan personeli silahla tehdit ettiler. Bu durum polis için bardağı taşıran son damla oldu. Polis, FB sayfasından Salı günü bir video film yayınladı. Film iki saatin içinde 3 binden fazla izleyiciye ulaştı ve paylaşıldı. Yüzlerce yorum aldı.

FB’den yapılan yorumlarda genellikle, “Orada bulunduğunuz ve elinizdeki olanaklarla çok iyi bir iş yaptığınız için sonsuz teşekkür ederiz” sözleri yer aldı. Christoffer Boman ise, “Çok ileri gittiler. Şiddet ve adam öldürme sarmalının bir son bulması gerekiyor. Kahve çöreği için silah çekmek akıl almaz bir çılgınlık” değerlendirmesini yapıyor.

Boman, filmin ortaya nasıl çıktığına ilişkin olarak, “Birşey yapamıyoruz. Filmi yapmadan ve yayınlamadan önce düşündük. Film duygusal oldu ama biz maço kültürünün üstesinden gelmeliyiz. Gençler korktukları için ilk elde ateş ediyorlar. İnsan bir silaha sahipse, öleceğini de bilmelidir” ifadelerini kullanıyor.

Rinkeby Meydanı

Şiddet sarmalının nasıl sonlandırılacağı yönünde de, “Bunun için uzun bir süreye gereksinim var. Sosyal değişikliklerin yaratılması ve dışlanmışlığın asagariye indirilmesi gerekiyor. Kısa zamanda fazla kaynağa gereksinmemiz var. Bize toplumunda yardım etmesi lazım. Plak şirketleri şiddet içeren plaklar piyasaya sürüyorlar ve bu müzik aile üyelerine ulaşıyor. Evde silah varsa, onu gerektiğinde kullanmayı tercih ediyorlar” görüşünü dile getiriyor.

Foto: Polis

Stockholm Rinkeby Järva Bölgesi Christoffer Boman kahve çörek Kista
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI