KEŞMİR’DE KORKUTAN GELİŞME: PAKİSTAN HİNT UÇAĞINI VURDU

Hindistan ile Pakistan arasındaki Keşmir gerilimi artarak devam ediyor. Pakistan sınır bölgesi yakınlarında iki hint uçağını vurduğu ve birisinin düştüğü bildirildi. Olayda iki asker ve bir sivilin hayatını kaybettiği duyuruldu.

KEŞMİR’DE KORKUTAN GELİŞME: PAKİSTAN HİNT UÇAĞINI VURDU
KEŞMİR’DE KORKUTAN GELİŞME: PAKİSTAN HİNT UÇAĞINI VURDU Admin
Bu içerik 536 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dünya basınına yansıyan haberler bölgede savaş tam tamlarının çaldığı yönünde geliyor. Dün Hindistan'ın Keşmir'deki terör örgütlerine saldırı düzenlemesinin ardından bugün de en az 3 Pakistan savaş uçağının Hindistan'a girdiği açıklandı.

Hindistanlı yetkililer, bölgedeki Srinagar Havalimanı'nın 3 saat boyunca kapalı tutulacağını açıkladı. Diğer yandan bölgede Hindistan'a ait bir savaş uçağının düştüğünü ve iki asker ve bir sivilin hayatını kaybettiği duyuruldu. Pakistan'dan yapılan açıklamada Hindistan'a ait iki savaş uçağının vurulduğu ve birinin düştüğü belirtildi. Pakistan yaşananların ardından bütün hava sahasını kapattığını duyurdu.

Hindistan ve Pakistan arasında yıllardır paylaşılamayan Keşmir bölgesinde, olaylar yeniden başladı ve tansiyon yükseldi. Dün, Hint savaş uçaklarının Keşmir’de bazı noktaları vurmasının ardından bugün Pakistan savaş uçakları Keşmir semalarında görüldü.

Pakistan Silahlı Kuvvetleri’nin sözcüsü General Asıf Ghafoor, “Hava sahamızın ihlal edilmesi sonrasında müdahale ettik. Hindistan’a ait iki savaş uçağını vurduk. Bunlardan ikisi de düştü. Bölgede yapılan çalışmalar sonrasında Hindistan ordusuna mensup bir pilot tutuklandı” dedi.

Pakistan ordu sözcüsünün yaptığı bir başka açıklamada ise, “Hindistan’la krizi tırmandırmak istemiyoruz, bölgeyi savaşa sürüklemek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan yaşanan olayların ardından Pakistan’dan flaş bir hamle geldi… Pakistan, Hindistan’la yaşanan çatışmaların ve gerilimin ardından tüm hava sahasını uçuşlara kapattığını duyurdu.

İki ülke arasında yaşanan olayların sonrasında Amerikan Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da çağrıda bulundu. Pompeo iki ülke arasındaki gerilimin sona ermesini istedi. Pompeo, “Hint ve Pakistan Dışişleri Bakanlıkları’yla iletişim halindeyim ve her iki tarafa da askeri müdahaleyi bırakması çağrısında bulunuyorum” dedi.

Pakistan Hindistan Keşmir savaş uçak düşürüldü asker saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI