YENİ TÜRKÜ MÜZİK GRUBU’NUN STOCKHOLM KONSERİ MUHTEŞEMDİ

Bir konser vermek üzere Stockholm’a gelen Yeni Türkü Müzik Grubu’nun Tumba Sahnesi’ndeki konseri muhteşemdi. İki saatin üzerinde sahnede kalan grup, dinleyicilere unutamayacakları bir müzik şöleni sundu.

YENİ TÜRKÜ MÜZİK GRUBU’NUN STOCKHOLM KONSERİ MUHTEŞEMDİ
YENİ TÜRKÜ MÜZİK GRUBU’NUN STOCKHOLM KONSERİ MUHTEŞEMDİ Admin
Bu içerik 1292 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’a  gelmelerini sağlayan organizasyonun sahibi değerli müzisyen Bora Serbülent hem geldikleri için Yeni Türkü’ye hem de müzikseverlere kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

42 yıldır gerek yurtiçi gerekse yurtdışında konserler veren Yeni Türkü Müzik Grubu ilk günkü sahne başarısından ve heyecanından hiçbir şey kaybetmemiş yüksek enerjileriyle dinlemeyen gelen müzikseverlere neşeli, coşkulu anlar yaşattılar.

1977 yılında Derya Köroğlu öncülüğünde kurulan grubun zaman içerisinde üyeleri değişse de yaptıkları müzik zamanın akışına damgasını vuruyor. Stockholm’daki Tumba Sahnesi’nde 1970’li yıllardan günümüze kadar söyledikleri parçaların genel bir özetini sundular.

‘Karanfiller’ şarkısıyla kör teröre kurban giden değerli hukukçu, yazar ve gazeteci Uğur Mumcu’ya selam gönderdiler. ‘Bana bir masal anlat’ şarkısıyla ünlü Sosyal Demokrat siyasetçi ve bir cinayete kurban giden Olof Palme’yi unutmadılar. ‘Telgrafın telleri’ şarkıysıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andılar.

‘Yedikule’ şarkısıyla her dönemde var olan jurnalcileri, ispiyoncuları, muhbirleri unutmadılar ve Yedikule Zindanları’na selam çaktılar.

Anadolumuzun eşsiz ozanlarına, şairlerine ve ‘Can Baba’ya merhaba demeden de geri kalmadılar. Yelkenleri rüzgar doldurup ‘vıra’ dediler.

İsveç’te yaşanan bir bahar, bir kış havasında salonu dolduran müzikseverler gönüllerince eğlendiler, güzel parçaların tadına vardılar, güzel ülkemiz Türkiye havasını benliklerinde hissettiler.


Bu güzel organizasyonu gerçekleştiren Bora Serbülent’e ve Türkiye’mizi, Anadolumuzun güzelliklerini yaşatan Yeni Türkü Müzik Grubu'na teşekkür ediyoruz.

Yeni Türkü Müzik Konser Stockholm Tumba Sahnesı Derya Köroğlu Bora Serbülent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nihat     2019-03-04 Önce insan ilkesi ile hareket ettiğimiz takdirde tüm dünya ülkelerinde her zaman yerimiz hazır diye düşünüyorum,hale hele böylesine birbirinden değerli müzik elçileri yürekten seslendirdikleri eserleri ve verdiği mesajlar salondaki atmosferin tavan yaptığına eminim,yeni türkü müzik gurununu ve ve bu güzel günü organize eden yetkililerine tebrik ederim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI