IŞİDLİ TERÖRİST MİCHAEL SKRÅMO YAKALANDI

IŞİDli terörist Michael Skråmo Suriye’de yakalandı. Kimi kaynaklar Skråmo’nun IŞİD’in en son tutunma yeri olan Baghouz’da kendisinin teslim olduğunu bildiriyor. YPG teröristlerine katılan ve saflarında savaşan bir başka İsveçli terörist Jesper Söder Twitter hesabından Skråmo’nun yakalandığını yazıyor.

IŞİDLİ TERÖRİST MİCHAEL SKRÅMO YAKALANDI
IŞİDLİ TERÖRİST MİCHAEL SKRÅMO YAKALANDI Admin
Bu içerik 1167 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’ten Suriye’ye IŞİD’e katılmak için 2011 yılında ayrılan 33 yaşındaki Skråmo terör örgütü adına tüm eylemlere katılıyor ve savaşıyor. IŞİD’in son tutunma yeri olan Baghouz yine Amerikan destekli YPG teröristlerince kuşatılmıştı. Burada süren çatışmalar esnasında yakalandığı ya da kendisinin teslim olduğu bildiriliyor.

Skråmo yakın çevresine ve akrabalarına “teslim olmaktansa ölmeyi tercih ederim” dediği aktarılıyor. İsveç’in batı kenti Göteborg’da doğan ve orada büyüyen Skråmo, lise yıllarında başarısız bir eğitimi var. O yıllarda Hiphop müziği denediği ve konserlerine arkadaşlarını davet ettiği belirtiliyor. 2004/2005 yıllarında Müslümanlığı seçen ve günden sonra İslam adına gençleri ikna etmeye başlıyor. Evlenen ve üç çocuğu İsveç’te, dört çocuğuda Suriye’de dünyaya geliyor. Çocuklarını da YPG teröristlerine teslim ediyor. Eşi Amanda’nın hava saldırısında öldüğü ifade ediliyor.

Skråmo Müslümanlığı seçtikten sonra Avrupa’da dolaşarak gençleri kazanmaya çalışıyor. İslam’da Selefiliği seçen ve 2005 yılında Mısır’a giderek eğitim alan radikalleşen bir kişiliğe bürünüyor. Selefizm propagandası yapmaya başlıyor.

Michael Skråmo’nun aynı zamanda Norveç vatandaşı da olduğu dolaysıyla Norveç’in kendisini “Kırmızı Bülten”le aradığı belirtiliyor. Norveç’te terör suçlarına karışanların İsveç’e oranla daha ağır cezaya çarptırıldığı biliniyor.

IŞİD Suriye Michael Skråmo YPG terörist Baghouz Yakalama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI