FİNLANDİYA'DA HÜKÜMETİ İSTİFA ETTİ

29 Mayıs 2015 tarihinde sağ Merkez Partisinden Başbakan olan Juha Sipilä seçimlerde partisince yürütülen sosyal güvenlik ve sağlık sektöründe yapacakları refomlar konusunda başarız olunca bugün istifasını Devlet Başkanı Sauli Niinistö’ya verdi. Hükümetin istifası kabul edildi. Yeni hükümet kuruluncaya kadar Başbakan Juha Sipilä göreve devam edecek

FİNLANDİYA'DA HÜKÜMETİ İSTİFA ETTİ
FİNLANDİYA'DA HÜKÜMETİ İSTİFA ETTİ Admin
Bu içerik 763 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Finlandiya Başbakanı Juha Sipilä’nın istifa nedenleri olarak sosyal güvenlik ve sağlık sektöründe yapacakları refomlar konusunda hükümet olarak yürüttükleri çalışmalarda gerekli değişiklikleri yapamamaları ve hükümet oldukları sürece de bunu gerçekleştiremeyecekleri düşüncesi önemli rol oynadı.

Başbakan Juha Sipilä sağlık reformlarının hükümetinin önünde duran en önemli proje olduğunu ve bunu mutlaka gerçekleştirmek istediklerini ilk başbakan olduğu günden bu yana dile getiriyordu.

Sosyal ve Sağlık reformları paketi oldukça geniş kapsamlı olarak düşünülmüş, geliştirilmiş ama bu yasa olarak çıkartabilecekleri desteği bulamamışlardı. Bu konuda hayal kırıklığı yaşayan Juha Sipilä, istifa etmeyi uygun bulduğu Fin gazetelerince ima ediliyor.

Finlandiya televizyon kanalı Yle, değişik hükümetlerin son 14 yıldır bu konuda çalıştıklarını ama başarıya ulaşamadıklarını kendi haber programlarında dile getiriyorlar.

Finlandiya Juha Sipilä reform sosyal sağlık istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI