İNGİLTERE’DE KADIN SÜNNETİNE 11 YIL HAPİS CEZASI

İngiltere’nın başkenti Londra’da üç yaşındaki kızını sünnet ettiren 37 yaşındaki bir anne 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Olay İngiltere’de ilk kez yaşanıyor.

İNGİLTERE’DE KADIN SÜNNETİNE 11 YIL HAPİS CEZASI
İNGİLTERE’DE KADIN SÜNNETİNE 11 YIL HAPİS CEZASI Admin
Bu içerik 1221 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

37 yaşındaki bir anne 2017 yılında o zaman 3 yaşında olan kızını sünnet ettirdi. Olayın duyulmasından sonra hakkında açılan davadan 11 yıl ceza aldı. Bunun 2 yılı ro esnada çekilen fotoğrafların ahlaksız görüntüler içermesi ve pornagrafik görünüm sergilemesi için verildi.

Bir ihbarı değerlendiren polis kadının evine yaptığı baskınla kadın sünnetine kanıtlar oluşturacak fotoğrafları buldu. Bu fotoğraflar içerisinde sünnet öncesi yapılan tören analrıda bulunuyor. Polis bu fotoğrafları “cadı sanatı” olarak değerlendiriyor. Polis ayrıca, telle bağlanmış sivri uçlu metal çiviler, 40 tane kesilmiş ve adlar yazılı meyve kabukları, iki hayvan dili vb. eşyalar da buluyor. Olaya sosyal Hizmet Uzmanları da müdahil oluyorlar.

Anne Uganda doğumlu ve uzun yıllar Londra’da yaşayan bir kişi. Hakkındaki tüm suçlamaları kabul etmeyen kadın, kızın bir kaza sonucu meydana geldiğini ileri sürüyor. Kadının eski erkek arkadaşı tüm suçlamalardan aklanıyor.

Bu olay İngiltere’de ilk yaşanıyor. Bu tür kadın sünneti yapılsa da ortaya çıkarılamadığı için cezalandırılamıyor. Bu karar aynı zamanda diğer insanlara da bir örnek olması açısından büyük önem taşıyor.

İsveç’te yaşayan kadın süünneti olmuş kadınların anlattıklarından ne acılar yaşadıkları ve bu acıların ömürboyu sürdüğü dile getiriliyor. İsveç kadın sünnetini yasaklamış, ve yapıldığı durumlarda da cezai müeyyideler uygulanıyor.

İngiltere Kadın Sünneti ceza Uganda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI