2 DAKİKA İLE ETİYOPYA UÇAĞINA YETİŞEMEDİ, HAYATTA KALDI

Dün Adis Abeba Nairobi seferini yapan Etiyopya Hava Yollarına ait bir yolcu uçağı kalkıştan 6 dakika sonra düşmüş ve 149 yolcu ile 8 mürettabattan kurtulan olmamıştı. Yunan vatandaşı Antonis Mavropoulos iki dakika zaman farkıyla uçağı yetişemedi. Böylece feci ölümden kurtulmuş oldu.

2 DAKİKA İLE ETİYOPYA UÇAĞINA YETİŞEMEDİ, HAYATTA KALDI
2 DAKİKA İLE ETİYOPYA UÇAĞINA YETİŞEMEDİ, HAYATTA KALDI Admin
Bu içerik 708 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Yunanlı Antonis Mavropoulos Nairobi’deki BM’in iklim toplantısına katılmak için Nairobi’ye uçacaktı. Yunanistan’dan Etıyopya havaalanına indi ama zaman darlığından bineceği 302 sefer sayılı Etiyopya uçağının biniş kapısına ulaşamadı. Kapıya geldiği zaman uçak kalkmıştı. Antonis, kendi kendine kızdı. Kendisine yeterlice yardımcı olmayan havaalanı personeline kızdı. Fakat acı haberi çok kısa süre içerisinde aldı. Yetişemediği uçak 6 dakika sonra düşmüş ve kurtulan olmamıştı.

302 sefer sayılı Nairobi’ye giden uçak Etiyopya’nın Tulu Fara köyünün dış kısmına yere çakılmıştı. Kimi uzmanlar uçağın havadayken yanmaya başlamış olabileceğini ifade ediyorlar.

Antonis Mavropoulos kendi kişisel FB sayfasından yayınladığı yazısında, “Benim şanslı günüm” diye başlıyor ve bilet almasından uçağı kaçırdığı ana kadar olanalrın kısa öyküsünü anlatıyor. Uluslararası Atık Örgütü (ISWA) Başkanı kimdir diyerek biletinin resmini yayınlıyor. “Bu bilet beni kaza uçağına bindirecekti” diye ironik bir biçimde hem yaşamda kalmasının  mutluluğunu hem de kazada ölenlerin üzüntüsünü bir arada yaşıyor.

Etiyopya Uçak Antonis Mavropoulos yaşam ölüm Adis Abeba Nairobi BM İklim toplantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI