BURCU BÜKEM KURU RESİTALİ DİNLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ

İsveç Türkiye Büyükelçiliği’nin organize ettiği Burcu Bükem Kuru resitali Tarih Müzesi’nde gerçekleştirildi. Piyanoda Nonna Shilo Svensson, kemanda İrina Kensborn ve soprano Burcu Bükem Kuru unutulmaz bir resital verdi.

BURCU BÜKEM KURU RESİTALİ DİNLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ
BURCU BÜKEM KURU RESİTALİ DİNLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ Admin
Bu içerik 1496 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Türkiye Büyükelçiliği’nin son yıllarda organize ettiği değişik resitallere tanık oluyoruz. Bu yılda soprano Burcu Bükem Kuru resitaline tanık olduk. Büyükelçi Emre Yunt açış konuşmasında konuklarına hoş geldiniz derken, soprano Burcu Bükem Kuru’yu kısaca tanıtan bir konuşma yaptı.

Büyükelçi Emre YuntBurcu Bükem Kuru Antalya Opera ve Bale sanatçısı. Antalya’da çalışmalarını sürdürüyor. Antalya’nın yanı sıra Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de fırsat buldukça muhteşem resitallere imza atıyor.

Tarih Müzesindeki bu akşamki resitaline piyonada Nonna Shilo Svensson ve kemanda İrina Kensborn eşliğinde çıktı. Batı müziğine damgasını vurmuş ünlü kompozitörlerin parçalarını dile getirdi. 15 parçadan oluşan programına Leo Delibes’in (1836 – 1891) “Les Filles de Cadix” adlı eseriyle başladı. Resitalinde Piyotr Tchaikovsky ve İsveçli Wilhelm Stenhammar, Hugo Alfven, Franz Lehar gibi adlar vardı. Giuseppe Donizetti’nin “Marche du Sultan Mahmoud (Mahmudiye Marşı), Halk türkülerimiz, “Lacin”, Sen de Galmaz (Yalgızam), Sarı Gelin ve Kemani Kevser Hanım’dan Nihavend Longa” ile devam etti. Son olarak Filippa Engellau’dan “Jag vill tända ett ljus (Bir mum yakmak istiyorum)” eseriyle bitirdi. 200 yakın konuk ki yüzde 99’u yabancı elçilik ve İsveçli tanınmış simalar dakikalarca ayakta alkışladılar.

Bu güzel Resital için öncelikle sayın Büyükelçimiz Emre Yunt’a, sanatçımız Burcu Bükem Kuru ve kendisine enstrümanlarıyla eşlik eden Nonna Shilo Svensson, İrina Kensbron’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Stockholm İsveç İsveç Türkiye Büyükelçiliği Emre Yunt Resital Burcu Bükem Kuru Tarih Müzesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nafiyeoker07     2019-03-16 Süper bir ses TÜRKİYE nin gururu burcu hanımı kutluyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI