HOLLANDA’DA BİR TÜRK'ÜN SİLAHLI SALDIRISINDA ÖLENLERİN SAYISI 3’E ÇIKTI

Hollanda’nın Utrecht kentinde 10.45 dolaylarında tramvayın içindeki insanlara ateş açan 37 yaşındaki Türk Gökmen Tanış’ın silahından çıkan kurşunlardan ölenlerin sayısı 3’e çıktı. Hollanda basınına göre 5 kişi de yaralandı.

HOLLANDA’DA BİR TÜRK'ÜN SİLAHLI SALDIRISINDA ÖLENLERİN SAYISI 3’E ÇIKTI
HOLLANDA’DA BİR TÜRK'ÜN SİLAHLI SALDIRISINDA ÖLENLERİN SAYISI 3’E ÇIKTI Admin
Bu içerik 1007 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Hollanda’nın Utrecht kentinde 24 Ekim Meydanı’nda bir tramvay içindeki insanlara ateş açan 37 yaşındaki Gökmen Tanış’ın henüz yakalanamadığı bildiriliyor. Polis, Gökmen Tanış’ı görenlerin yanına yaklaşmamaları uyarısında bulunuyor. Tanış’ın resimleri kentin her yanına dağıtılmış durumda.

Basına yansıyan haberlere göre kentin çeşitli yerlerinde de silah sesleri duyulduğu belirtiliyor. Polis saldırganın saklanabileceği binalara operasyon düzenlediği bildiriliyor. Hollanda polisi bir terör saldırısından kuşkulanıyor. Bir görgü tanığı, “Büyük bir silahla ateş etmeye başladı. Ben tramvayın arkasındaydım. Koltuklarda oturan insanlara nişan alıyor gibiydi. Kondüktör hemen kapıyı açmadı. Yanımdaki iki genç pencereyi tekmeleyerek açtı. ben de oradan dışarı kaçtım. Birçok kişi böyle kurtuldu” açıklamasını yapıyor.

Tanış’ın akrabaları ve yakından tanıyanalr psikolojik sorunları olduğunu ileri sürüyorlar. 11 yıl önce Utrecht’ten Türkiye’ye kesin dönüş yapan babası Sözcü Gazetesine verdiği demeçte, “Oğlumla 11 yıldır diyaloğum yok, konuşmuyoruz. 2008 yılından bu yana görüşmediğim birisi. Saldırıyı gerçekleştirmesiyle alakalı, o insanın o anki psikolojisini bilemem. Aynı evde yaşadığın evladını bile tanıyamıyorsun. Yaptıysa cezasını çeksin. Ben ne yapabilirim ki. Hiç kimsenin birilerinin canını almasına hakkı yok. Olayı yapan Hollanda’da, ben buradayım. Ben 11 yıl önce dönüş yaptım. Kim olursa olsun, dediğiniz şekilde ise ne yaptığını, nasıl yaşadığını ben bilemiyorum. Ben onları, onlar da beni reddetti, konuşmuyoruz. Daha önce saldırgan tavırları yoktu. Aradan 11 yıl geçti. Ne oldu, neler yaşadı bilemiyorum” ifadelerini kullanıyor.

Hollanda Utrecht Türk silah saldırı Gökmen Tanış terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI