IŞİD TERÖRİSTİNİN 7 ÇOCUĞU İSVEÇ’E GETİRİLİYOR

IŞİD saflarında savaşmak için Türkiye üzerinden önce kendisi 2014 yılında da eşi ve 4 çocuğunu yanına alan terörist Michael Skråmo’nun sonradan 3 çocuğu daha oldu. Önce anne sonra da babası ölen çocuklar Irak’ta bir kampta öksüz kaldılar.

IŞİD TERÖRİSTİNİN 7 ÇOCUĞU İSVEÇ’E GETİRİLİYOR
IŞİD TERÖRİSTİNİN 7 ÇOCUĞU İSVEÇ’E GETİRİLİYOR Admin
Bu içerik 1100 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Michael Skråmo İsveç’in batı kentlerinden olan Göteborg’da Norveç ve İsveç vatandaşı olarak büyüdü. Okulda fazla başarılı değildi. Lise sonrası kendisine din olarak İslamı seçti. 2010 yılında Amanda Galvez ile evlendi. Amanda 15 yaşlarında İslam dinine ilgi duydu. Kuran ayetleri öğrenmeye başladı.Çiftin 2014 yılına kadar dört çocukları oldu. Amanda üç çocuk da Suriye’de dünyaya getirdi. 2018 de bir hava saldırısında yaşamını yitirdi.

2014 yılında Amanda Türkiye’ye tatile gidiyorum diyerek babasını kandırdı. Suriye’ye kocasının yanına gitti. Baba Patricio Galvez, bunu öğrenince çok kızdı ve kızına ”Ne yaptın? Dört çocukla Suriye’ye nasıl gittin? O ülkeyi bırakın ve derhal geri dönün” diye yazdıysa da sonuç değişmedi.

Şimdi Patricio Galvez torunlarını İsveç’e geri getirmek için mücadele veriyor. İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström bazı durumlarda İsveç’e çocukların geri getirilmesine izin vereceklerini belirtti. Patricio Galvez torunları geri getirmek için Irak’taki kampa giderek torunlarını buldu. Çocukların durumun çok kötü olduğunu dile getiren Galvez, İsveç hükümetinden biran önce izin verilmesini istiyor.

IŞİD Patricio Galvez Michael Skråmo Irak kamp İsveç Margot Wallström
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI