CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün katıldığı bir şehit cenazesinde önce yuhlanmış daha sonra da fiziksel saldırıya uğramıştır. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri ve bu saldırının gerçekleşmesinin arka planını hazırlayan siyasetteki ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı, halkı kin ve düşmanlığa sürüklüyen bu dili kullanan tüm siyasetçileri de kınıyoruz.

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ Admin
Bu içerik 540 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saldırı ne ilk ne de son olacaktır. Türkiye’de Cumhurbaşkanlarına, Başbakanlara, Parti Genel Başkanlarına şimdiye kadar türlü saldırılar gerçekleştirilmiştir. Bunun bir çıkar yol olmadığı gerçeği unutulmamalıdır. Tüm bu saldırıların arka planında örgütlü bir çalışmanın bulunduğu da bilinmelidir.

Türkiye bir bütündür ve birliğine yönelik her türlü saldırının milletçe karşısındadır. Ne yazık ki, ülkemizde sap ile saman birbirine karıştırılmaktadır. Halk, yaşanan gelişmeleri tekel medyasından çarpıtılrarak verilen anlatımlarla izlemekte ve aldatılmaktadırlar. Halkımızın sağlıklı bilgi edinme hakları bu medya patronları tarafından gasp edilmektedir.

Siyasetin dili ya da siyasette kullanılan dil, bu dili kullananlarca bilinçli bir seçimin ürünü olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır. Bu dili kullanan siyasetçilerin bundan sonra gerçeklerin ayırdımına vararak birleştirici, bütünleştirici, tüm ülke halkını kucaklayıcı bir dil seçmeleri kaçınılmaz olarak karşımızda durmaktadır.

Kral çıplak demenin artık bir anlamı kalmamıştır. Kral gerçekten ülke gerçeğimizde çıplaktır yeter ki, bu gerçeği kabul edelim. Bilim insanlarının kanlarıyla ‘duş almaya’ kalkan zihniyetlere olumlu ve koruyucu yaklaşırsak, benim gibi düşünmeyen insanları ‘hain’ olarak görürsek, ülkenin sanat ve bilim insanlarını küçümsersek, bu ülkeye en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Bir bakanın, “Değerli arkadaşlarım şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz” türü saldırıyı bir tepki olarak gören iktidar zihniyeti sorunun asıl müsebbibidir.

Ülkemiz içerisine sürüklendiği kaos ortamından bir an önce çıkmak zorundadır. Bu konuda da yine görev iktidar sahipleri ve onlara baston deyneği olanlara düşmektedir. ‘Yüzde 9,38 oy aldığın yerde işin ne’? diyen siyasetin dili sadece ve sadece suçlu üretir. Ülkenin ‘bekası’nı tehlikeye atar. Sorun sayın CHP Genel Başkanına atılan ‘yumruk’ sorunu değildir. Bu yumruk ülkenin geleceğine atılmış ve 82 milyonu içerisine alan siyasal olduğu kadar sosyal bir olaydır.

Ülkemiz gerçeğinde bir kez daha görülmüştür ki, yarın kutlayacağımız 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI bağlamında Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünmek ve gösterdiği yolda çağdaş değerler ışığında hep ileri, hep ileri gitmektir.

Aklı herşeyin önüne koyan anlayışla hareket edilerek bu açmazlardan kurtulabiliriz. Ülkemiz için başka çözüm yolu yoktur.

Saygılarımızla

Türkiye Kemal Kılıçdaroğlu CHP saldırı şehit cenaze
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI