İSVEÇ'TE SAS PİLOTLAR GREVE GİTTİ

İskandinavya Hava Yolları (SAS) pilotları bu sabah greve gittiler. 600 dolayında uçuşlar iptal edildi. Grevden 170 bin yolcunun etkileneceği bildiriliyor.

İSVEÇ'TE SAS PİLOTLAR GREVE GİTTİ
İSVEÇ'TE SAS PİLOTLAR GREVE GİTTİ Admin
Bu içerik 868 kez okundu.

İskandinavya Hava Yolları (SAS) pilotları işverenle sürdürdükleri maaş, iş koşulları ve diğer konularda anlaşmaya varamayınca bu sabahtan itibaren greve gittiler. Grev nedeniyle 600 dolaylarında uçuş iptal edilirken bu durumun 170 bin yolcuyu olumsuz etkileyeceği Pilotlar Derneği’nden açıklandı. Grev nedeniyle 673 uçak peronda beklemek durumunda kaldı.

 Pilotlar Derneği (SPF) ile işveren arasında Mart ayından bu yana görüşmeler sürüyordu. Anlaşma sağlanamayınca arabulucu devreye girdi. Arabulucunun Perşembe akşamı sunduğu uzlamşma metni işveren tarafından kabul edildi.  Fakat Pilotlar Derneği bu kez de “hayır” dedi. Greve genellikle Norveç İsveç ve Danimarkalı pilotları katılıyor.

Pilotlar Derneği bir bildiri yayınlayarak, “SPF dernek üyesi olan pilotları greve çıkarmıştır. Bu durum gerek iç gerekse Avrupa seferlerinin iptaline neden olmuştur. Binlerce yolcu olumsuz etkilenecektir” denildi.

Danimarkalı ve Norveçli pilotlardan yapılan başka bir açıklamada ise, “Biz hiçbir zaman arzu ettiğimiz hedefe ulaşamadık. Bu durum çok sıkıcı ve yolculardan af diliyoruz. Fakat, işverene ulaşmamız pek kolay olmuyor” ifadelerine yer veriliyor.

SAS’tan yolculara yönelik yapılan açıklamada:

  1. Bir sonraki sefere “yerininiz ayrılmış olacağına” bakınız
  2. Bizimle ya da seyahat bürosuyla iletişime geçin ve biletlerinizi ileri bir tarihe ayırtırın
  3. Seyahatınızı iptal edin ve paralarınızı geri alın
İsveç SAS grev Danimarka Norveç SPF İskandinavya Hava Yolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI