İSVEÇ’TE PİLOT GREVİ SÜRÜYOR

İskandinavya Hava Yolları’na (SAS) ait pilotlar dün başlattıkları grevi sürdürüyorlar. Grevin şirkete çok pahalıya mal olduğu blirtilirken bugün de grevden 34 bin yolcu etkilendi.

İSVEÇ’TE PİLOT GREVİ SÜRÜYOR
İSVEÇ’TE PİLOT GREVİ SÜRÜYOR Admin
Bu içerik 640 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

SAS Basın sözcüsü Freja Annamatz ajanslara “Biz, yetkililerin bir an önce yeniden müzakerelere başlamalarından başka birşey dilemiyoru” ifadelerini kullanıyor. Pilot Derneği ile SAS yönetimi arasındaki görüşmeler Perşembe gecesi çıkmaza girmişti. Cuma günü de pilotlar greve çıkmışlardı.

Pilot Derneği, maaş ve iş koşullarının iyileştirilmesi yönünde SAS yönetimiyle sıkı bir pazarlık süreci başlatmıştı. Uzlaşma sağlanamayınca da greve gitmişlerdi. Bugünde grevden 34 bin yolcunun etkilendiği açıklandı. SAS 700 den fazla seferini iptal etmek durumunda kaldı.

SAS Genel Müdürü Rickard Gustafson basına verdiği demeçte, “Elimizden geleni yapıyoruz. Pilotların tekrar görüşme masasına oturmalarını arzu ediyoruz” diyor.

Arabuluculuk yapan Gunilla Runnqvist ise, “Görüşmeler kesilmiş durumda. Arabulucu olarak bir sorumluluğum var. Yetkili kişilerle iletişim kurmaya çalışıyorum ama şu an bu da olanaksız görünüyor” biçiminde görüşünü açıklıyor.

İsveç pilot grev SAS Pilot Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI