MALMÖ’DE İSVEÇ - TÜRK KÜLTÜR FESTİVALİ

Malmö’de bu yıl 4 Mayıs Cumartesi günü 11’incisi düzenlenecek olan İsveç – Türk Kültür Festivalinin hazırlıkları sürüyor. Türk kültürünü İsveç’e taşıyan festival olarak da bilinen etkinliği bu yılda çok sayıda insanın ziyaret etmesi bekleniyor.

MALMÖ’DE İSVEÇ - TÜRK KÜLTÜR FESTİVALİ
MALMÖ’DE İSVEÇ - TÜRK KÜLTÜR FESTİVALİ Admin
Bu içerik 1927 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bu yılki etkinliğe sevilen sanatçılar Aynur Aydın ve Faruk K katılırken sunuculuğunu şair Kasım Alper Özdemir, DJ’liğini ise İsveç’te yaşayan müzisyen Timur Sakka yapacak. Festival kapsamında ayrıca Atatürk üzerine yaptığı araştırmalar ve verdiği konferanslarla tanınan araştırmacı – yazar İlknur Kalıpçı “Zamansız Kadınlar” adlı bir konferans verecektir.

Festival, Malmö Şehir Parkı olarak da bilinen “Folkets Park’da (Halk Parkı) yapılacaktır. Festival açılış resepsiyonundan sonra Türk kültürünü çeşitli yönlerden tanıtan standların açılışı ve Türk mutfağı ve yöresel yemek bölümleri tanıtılacaktır.

10 YILDA 100 BİN İSVEÇLİ ZİYARET ETTİ

Festival Komitesi Başkanı Bilal Karabudak bu konuya ilişkin şunları söyledi; “Geçen 10 yıl içerisinde festivalimizi 100 binden fazla insan ziyaret etti. Bu insanlara güzel ülkemizi ve ülkemizdeki değişik kültürlerin tanıtımını yapmaya çalıştık. Bu konuda başarılı olabildiysek ne mutlu bize.”

                                     Bilal Karabudak, Günaydın Karataş ve Büyükelçi Emre Hakkı Yunt      

BÜYÜKELÇİ’DEN DESTEK SÖZÜ

Festival öncesinde Türkiye’nin İsveç Büyükelçisi Emre Hakkı Yunt ile de görüştüğünü söyleyen komite başkanı Bilal Karabudak, “Sayın Büyükelçimiz bize desteklerini ifade ettiler. Gelecek yıllarda düzenleyeceğimiz festivallerde Türkiye’nin değişik bölgelerinden kültürel ve folklor grupları getirmek için girişimlerde bulunacağını söylediler. Bu destek bizi çok mutlu etti” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Malmö Festival İsveç-Türk Kültür Festivali Bilal Karabudak Emre Hakkı Yunt Aynur Aydın Faruk K Timur Sakka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI