BÜYÜKELÇİ EMRE HAKKI YUNT ÖDÜL SAHİPLERİNİ KABUL ETTİ

Geçen hafta İsveç’te yaşayan üç Türk’e çeşitli nedenlere bağlı olarak ödül verilmişti. Ödül alan kişileri kabul eden Büyükelçi Emre Hakkı Yunt, bu haftayı “İsveç’te Türklerin gurur haftası” olarak değerlendirdi

BÜYÜKELÇİ EMRE HAKKI YUNT ÖDÜL SAHİPLERİNİ KABUL ETTİ
BÜYÜKELÇİ EMRE HAKKI YUNT ÖDÜL SAHİPLERİNİ KABUL ETTİ Admin
Bu içerik 1250 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in başkenti Stockholm’da yaşayan ve taksi şoförlüğü yapan Ömer Temel evinde cüzdanını ve banka kartlarını unutan bir müşterisine kendi kredi kartını verdiği için övgüye değer bir davranış göstermesinden dolayı ödüllendirilmişti. İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi yaptığı çalışmalarla Dr. Hatice Zora’ya “Kraliyet Hanedanı” ödülü vermişti. Stockholm’un kuzey semti olan Upplands Bro’da “Yılın en sevilen esnafı ödülü” Faruk Yıldız’a verilmişti.

Ödül alan Dr. Hatice Zora ve Faruk Yıldız, Türkiye Stockholm Büyükelçisi Emre tarafından Hakkı Yunt kabul edildiler. Büyükelçi Yunt, “Türk milleti adına İsveç’te gurur haftası yaşadık. Üç değerli vatandaşımızın örnek kazanımları hem buradaki vatandaşlarımızı hem de Türkiye’deki vatandaşlarımızı sevindirdi. Bundan dolayı kendilerine Türk milleti adına teşekkür ediyorum” dedi. Sayın Büyükelçi iki gün öncede Ömer Temel’i kabul ederek kutladığını da ifade etti.

İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi “Kraliyet Hanedanı” ödülünü kazanan akademisyen Dr. Hatice Zora “Memleketim adına güzel bir ödül kazandım. Bundan sonra Hollanda ve Macaristan’da çalışmalarımı sürdürüp daha sonra Türkiye’ye dönerek akademik kariyerime devam etmeyi düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

                                     Faruk Yıldız, Dr. Hatice Zora ve Büyükelçi Emre Hakkı Yunt

Stockholm’un kuzey semti olan Upplands Bro’da “Yılın en sevilen esnafı ödülü”nü alan Faruk Yıldız ise, kendi çapında bölgede sosyal sorumluluk projesi yürüttüğünü ve bu nedenle İsveçli ailelerin gönlünü kazandığını belirtti. Semtte okullarla anlaşması bulunduğunu söyleyen Yıldız, “Düzenli okula giden ve kötü alışkanlığı olmayan gençlere haftada bir ücretsiz yemek veriyorum. Bu da bölgede büyük ses getirdi” diyerek görüşlerini açıkladı.

İsveç’in önde gelen gazeteleri yaptıkları yayınlarla bu üç vatandaşımızı tüm İsveç halkına tanıtmışlardı. Akademisyen Dr. Hatice Zora, yaptığı araştırmalarda “Beyinde Dil ve Duygu Gelişimi” çalışmalarıyla ödüle layık görülmüştü.

İsveç Postası olarak bu üç insanımızı kutluyor, yaşamda başarılar diliyoruz. Bunlara yenilerinin katılmasını bekliyoruz.

Fotoğraflar: Orhan Karan

İsveç Stockholm Büyükelçi Emre Hakkı Yunt ödül Dr. Hatice Zora Ömer Temel Faruk Yıldız
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI