İSVEÇ’TE 1 MAYIS COŞKUSU

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı tüm İsveç çapında düzenlenen etkinliklerle anıldı. Bazı yerlerde aşırı ırkçılar ile çatışan ırkçılık karşıtı gençler polisçe kısa süreli gözaltına alındılar.

İSVEÇ’TE 1 MAYIS COŞKUSU
İSVEÇ’TE 1 MAYIS COŞKUSU Admin
Bu içerik 832 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı tüm İsveç genelinde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde kutlandı. Sosyaldemokrat konuşmacılar genellikle muhalefet partilerini ve aşırı ırkçıları eleştirdiler. Sol Partili konuşmacılar Sosyaldemokratların “Ocak Sözleşmesi” adıyla Merkez Sağ ve Liberal Partiyle kurdukları hükümeti eleştirdiler. Genellikle de İş Güvenliği Yasası’nda yapılması düşünülen değişiklik ve kiraların serbest bırakılması konularına odaklandılar.

Sosyaldemokların düzenledikleri kutlamalarda göstericiler taşıdıkları pankratlarla “İş Güvenliği Yasası’nda düşünülen değişikliği kabul edilemez bulduklarını söyleyen yazılara yer verdiler.

1 Mayıs kortejlerinde dikkat çeken başka bir konuda küçük çocukların “Dünya İklimi”ne yönelik yazdıkları pankratlardı. 1 Mayıs kutlamasına katılanlar isteklerini pankratlara yansıtmış oldular...

CHP İsveç Birliği 1 Mayıs’ı İsveç Sosyal Demokratların Stockholm kortejine katılarak kutladılar.İsveç Stockholm 1 mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Sosyal Demokrat Sol Parti CHP İsveç Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI