UTKU ÇAKIRÖZER: ”YSK’NIN KARARI HUKUKSUZLUK VE ADALETSİZLİK ÖRNEĞİDİR”

Nato Parlamenterler Asamblesi üyesi olan ve bir toplantı için Stockholm’a gelen Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni ve 25.26. Dönem CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer ile CHP İSveç Birliği yönetiminden katılanlarla kısa bir görüşme yaptık. Çakırözer, ”YSK’nın İBB seçimini iptal ederek yeniden seçim yapılması yönündeki kararı tam bir hukuksuzluk örneğidir” dedi.

UTKU ÇAKIRÖZER: ”YSK’NIN KARARI HUKUKSUZLUK VE ADALETSİZLİK ÖRNEĞİDİR”
UTKU ÇAKIRÖZER: ”YSK’NIN KARARI HUKUKSUZLUK VE ADALETSİZLİK ÖRNEĞİDİR” Admin
Bu içerik 827 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

CHP Eskişehir milletvekili ve Nato Paralamenterler Asamblesi üyesi Utku Çakırözer bir toplantı için bulunduğu Stockholm’da CHP İsveç Birliği Başkanı Hakan Güner, Bşk. Yrd. İhsan Saygın, İhsan Kılıç ve Bülent Kemal Özşirin, Mustafa Sönmez’in de hazır bulunduğu bir görüşme gerçekleştirdik. Toplantının ana konusunu ister istemez 31 Martta yapılan  İstabul Büyükşehir Belediyesi seçiminin  YSK tarafından iptal edilerek yenilenmesi yönündeki kararı oldu.

Utku Çakırözer bu kararı kabul edilemez bir hukuk yanlışı olarak değerlendirdi. CHP’nin kimilerinin ileri sürdüğü seçimi boykot düşüncesinin yerinde olmadığını savunarak, ”16 milyon İstanbul halkı İmamoğlu ve Millet İttifakı’nın yanındadır.” dedi

            Soldan, Mustafa Sönmez, İhsan Kılıç, Utku Çakırözer, Hakan Güner, Bülent Kemal Özşirin, İhsan Saygın

Çakırözer devamla, ”23 Haziranda herşey çok güzel olacak. YSK’nın aldığı karar çok büyük bir hukuksuzluk, vicdanlara sığmıyor ve adaletsizliktir. Fakat inanıyorum ki 16 milyon İstanbullu, 82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyla bu haksızlığın üstesinden hep birlikte yüreklerimizle, umudumuzla geleceğiz. Nasıl ki, 31 Martta ’bahar’ gelmişti, şimdide 23 Haziranda artık yaza gireceğiz  daha da ısınacağız. Ekrem İmamoğlu’nun da dediği gibi ’her şey güzel olacak.' Bunu CHP’liler, bunu İyi Partililer ve bunu millet ve de Millet İttifakı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Stockholm Utku Çakırözer Nato Parlamenterler Asamblesi Toplantı CHP CHP İsveç Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI