İSVEÇ PARLAMENTOSU’NA YAZILI SALDIRI

İsveç Meclis binasına bu gece yarısından sonra yazılı saldırıda bulunuldu. Saat 02.50 dolaylarında kanal tarafından bina yaklaşan kişiler sprey boya ile “Paniğe gerek yok” yazarak uzaklaştılar. Görgü tanıkları olaydan polisi haberdar ettiler.

İSVEÇ PARLAMENTOSU’NA YAZILI SALDIRI
İSVEÇ PARLAMENTOSU’NA YAZILI SALDIRI Admin
Bu içerik 651 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Meclisi pek alışılmış olmayan bir biçimde sprey boyalı yazılı saldırıya uğradı. Görgü tanıklarına göre kurtarma ya da deniz kurtarma elbiseli dört kişi kanal tarafından lastik botla yanaşarak meclisin duvarına “Paniğe gerek yok” yazısı yazarak uzaklaştılar. Olaya tanık olan kişiler polisi arayarak durumdan haberdar ettiler.

Olay yerine gelen polis görgü tanıklarının ifadelerine göre araştırma çalışmalarına başladı. Polis kişleri bottan karaya ayak basarken yakaladı. Dört kişi oldukları anlaşılan saldırganlar gözaltına alındı. Polis şefi Fredrik Nylén, ”zaman zaman kanal kenarlarına meclis binasında olduğu gibi yazılar yazılıyor ve orada silinmeden duruyor” açıklamasını yapıyor.

Dört kişinin yakalanmasından sonra olayı Greenpeace üstlendi. Greenpeace’den yapılan açıklamada Avrupa Parlamentosu seçimleri için iklime dikkat çekmek için bu yola başvurulduğu dile getirildi. Kullandıkları boyanın basit bir kireç rengi olduğu ve normal suyla rahatlık temizleneceğini de vurguluyorlar.

Polis, yakalanan kişiler hakkında kamu malına zarar vermekten dava açılacağı belirtildi.

İsveç Stockholm Meclis boya sprey
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI