ALMANYA’NIN KÖLN KENTİNDE ATATÜRK BÜSTÜ AÇILDI

Almanya’nın Wuppertal kentinde Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında CHP Köln Derneği ile Çepni ve Çevresi Yardımlaşma Derneği tarafından kamuya açık alanda Atatürk büstü açılışı yapıldı.

ALMANYA’NIN KÖLN KENTİNDE ATATÜRK BÜSTÜ AÇILDI
ALMANYA’NIN KÖLN KENTİNDE ATATÜRK BÜSTÜ AÇILDI    Admin
Bu içerik 1455 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Köln Haber adlı internet sayfasının haberine göre Wuppertal  kentinde CHP Köln Derneği ile Çepni ve Çevresi Yardımlaşma Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri bir törenle açık alanda Atatürk Büstü’nün açılışını yaptılar.

CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan, “Almanya’da bir ilki daha gerçekleştirdik. 19 Mayıs’ın 100. yıldönümünde Wuppertal’da Çepni Derneği ve CHP Köln Derneği olarak kamuya açık alanda Atatürk büstü açılışı yaptık. Bu düşüncenin sahibi ve mimarı Emsalelettin Temel’dir. Kendisine, değerli katılımcılara ve Cumhuriyet sevdalılarına teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe çok sayıda vatandaş katılırken Türk ve Alman yetkililer de açılışta yer aldı.

Almanya Köln Atatürk Büstü açılış CHP KÖln Derneği Çepni ve Çevresi Yarımlaşma Derneği Günay Çapan Kemalettin Temel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Sönmez/İsveç Postası yöneticisi     2019-05-22 Sayın Emsalettin Bey, uyarınız ve düzeltiniz için teşekkür ederim. Biz, sizlere çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Çok güzel bir etkinliğe imza attınız. Saygılar
Emsalettin Temel     2019-05-22 Arkadaşlar, öncelikle başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutlarım. 19 Mayıs 1919'un 100.Yılı ansına yapmış olduğumuz Atatürk Büstü etkinliği haberini İsveç'te yaşayan dostlarımızla paylaştığınız içinde teşekkür ederim. Yalnız bir düzeltme yapmak istiyorum. Wuppertal Köln kentine bağlı değil. Ayrı bir Alman kenti. Belirtmek istedim. Saygılarımla., Emsalettin Temel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI