GÖTEBORG’DA BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Göteborg’da 40 yaşlarında bir kişi dün akşam saatlerinde uğradğı silahlı saldırı sonrası öldü. Kişinin Original Gangsters grubuna mensup olduğu ve yüksek konumda bulunduğu belirtiliyor.

GÖTEBORG’DA BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ
GÖTEBORG’DA BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ Admin
Bu içerik 1078 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dün akşam Göteborg’un Lövgärdet semtinde Original Gangsters üyesi ve lider konumunda bulunan 40 yaşlarında bir kişi öldürüldü. Polis olayı, “temizlik” hareketi olarak değerlendirdi.

Expressen gazetesinin haberine göre Original Gangsters Denho Acar adlı kişi tarafından 1993 tarihinde kuruldu. Grubun adı birtakım olaylara karışmaları nedeniyle duyulmaya başladı. Acar bir suçtan dolayı hakkında açılan dava nedeniyle Türkiye’ye kaçtı. 2006 yılında davadan aklandı. İsveç’e geri dönüşü için Göçmenler Dairesi geçenlerde “oturma izni” için olur vermedi.

Grup daha sonraki yıllarda zayıfladı ve geçen yıl iki adamı uyuşturucu suçundan yargılandılar. Denho Acar, öldürülen kişinin grup içerisinde hangi statüde bulunduğunu söylemek istemiyor. Fakat grup içinde iletişimin devam ettiğini ifade ediyor.

Olayla ilgili gruptan kimse konuşmuyor. Polis henüz herhangi bir kişinin yakalanmadığı ve çalışmalarını sürdürdüklerini belirtiyor. Olayın çeteler arasında bir anlaşmazlıktan kaynaklanmış olabileceğini ileri sürüyor.

İsveç Göteborg Original Gangsters Denho Acar Lövgärdet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI