İSVEÇ MİLLİ İSTİHBARATI’NDAN RADİKAL İSLAMİSTLERE KARŞI UYARI YAPILDI

İsveç’te terör tehdidinde bir artış gözleniyor. Radikal İslam çevrelerine katılımların şaşırtıcı derecede artığı ve bunun arkasında gözetim altına alınan 6 önemli tarikat liderinin bulunduğu İsveç Milli İstihbarat Teşkilatı (SÄPO ) tarafından ifade ediliyor.

İSVEÇ MİLLİ İSTİHBARATI’NDAN RADİKAL İSLAMİSTLERE KARŞI UYARI YAPILDI
İSVEÇ MİLLİ İSTİHBARATI’NDAN RADİKAL İSLAMİSTLERE KARŞI UYARI YAPILDI Admin
Bu içerik 1098 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Radikal İslam’ın tüm dünyada gözle görülür bir artış sağladığı bilinen gerçekler arasında bulunuyor. Tarikat liderlerinin genç Müslüman gençlerin beyinlerini yıkayarak radikalleştirdikleri istihbarat raporlarında önemli bir yer tutuyor. İsveç de bu durumdan kendi payına düşeni alıyor. SÄPO’ya göre ülkede binlerce radikal İslamcı bulunuyor. SÄPO toplumu radikal İslamcılara karşı uyarıyor. Bu konuda dikkatli olunmasını ve kendilerinin bilgilendirilmesini de istiyor.

SÄPO  Stockholm’un 160 km kuzeyinde bulunan Gävle kentinde bir camide imamlık yapan Abo Raad, kardeşi ve diğer dört kişiyi de cihatçı gençler yetiştirmek ve ülke güvenliğini tehlikeye atmaktan gözaltına alarak sınırdışı etmeği planlıyor.

SÄPO şefi Klas Friberg, “İsveç ve demokrasiyi korumak için var olan yasaları ve düzenlemeleri kullanmamız önemlidir ve özel ‘Göçmen Kontrolü Yasası’, güvenlik polisinin bu işte sahip olduğu araçlardan biridir. Aynı zamanda, aşırılık yanlısı ortamlarda büyümeyi kırmak, bir bütün olarak toplum için önemli bir görevdir. Biz bu durumda hem halkımıza hem de ülkemize yardım etmemiz gerekir " dedi.

İsveç Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (SÄPO) yaptığı işin “radikal çevrelere karşı yoğun bir çalışma yönetimi” olarak kabul ediliyor. SÄPO gözaltında tutuğu imamları sınırdışı edebilmek için Göçmenler Dairesi’nin bu konuda kararını bekliyor.

İsveç Radikal İslam İsveç İstihbarat Teşkilatı SÄPO Gävle İmamı Abo Raad Sınırdışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI