ERİK ULLENHAG HAVLU ATTI

Liberal Parti’de Jan Björklund’dan sonra kim başkan olacak soru nihayet çözüme kavuştu. Liberal Parti Seçim Kurulu’nun Nyamko Sabuni’yi aday göstermesi üzerine diüer aday Erik Ullenhag bugün yarıştan çekildiği Aftonbladet gazetesine yazdığı makaleyle açıkladı.

ERİK ULLENHAG HAVLU ATTI
ERİK ULLENHAG HAVLU ATTI Admin
Bu içerik 458 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Liberal Parti’nin  Eyül ayında yapacağı olağan kongresinde başkanlığa aday olmayacağını açıklayan başkan Jan Björklund’dan sonra kimin başkan adayı olacağı belli değildi. Björklund’un açıklamasından bir ay sonra Entegrasyon eski bakanı Nyamko Sabuni adaylığını açıkladı. Ondan iki hafta sonrada Entegrasyon eski bakanlarından ve Ürdün Büyükelçisi Erik Ullenhag da aday olduğunu açıkladı.

Seçim Kurulu kendi aralarında yaptığı toplantılar ve adaylarla görüşmeler sonucunda Nyamko Sabuni’yi kongrede aday gösterme yönünde karar aldı ve bunu dün açıkladı. Bu kararın ardından Erik Ullenhag yarıştan çekilmeyeceğini ve Eylül’deki kongrede aday olacağını açıkladı. Seçim Kurulu’na “Eylülde görüşürüz” mesajı verdi.

Erik Ullenhag bugünkü Aftonbladet gazetesine yazdığı makalesinde adaylıktan çekildiğini yazdı. Rakibi olacak olan Nyamko Sabuni’ye başarılar diledi. Ullenhag makalesinde, “Ben her zaman parti içi birliği savundum. Fakat içinde bulunduğumuz durum karşısında yeni bir görev arayışına girdiğimde pek çokları değişik bir parti politikası yürütülmesini istiyordu. Bu durumda partinin bölünme riskinin artacağını gözlemledim” diye yazdı.

Liberal Parti yapılan anketlerde ülkenin yüzde 4 olan seçim barajının altına düşmüş durumda görülüyor. Nyamko Sabuni bu duruma bir çözüm getirebilir mi? Bunu seçildikten sonra yapacağı çalışmalar ortaya koyacaktır. Nyamko Sabuni’nin iyi niyetli bir çalışma yürüteceği ve partiyi tekrar ayağa kaldırmak için tüm enerjisini harcayacağı da kesindir.

Erik Ullenhag Aftonbladet makale Liberal Parti aday Başkan Nyamko Sabuni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI