DANİMARKA’DA ÖLDÜRÜLENLERİN ALTINDAN RİNKEBY ÇETESİ ÇIKTI

Dün Danimarka’nın başkenti Köpenhamn’da İsveç plakalı bir arabada kurşunlanarak öldürülen iki kişinin Rinkeby çete grubu “Shottaz” üyesi olduğu ve birinin lider pozisyonunda bulunduğu ortaya çıktı

DANİMARKA’DA ÖLDÜRÜLENLERİN ALTINDAN RİNKEBY ÇETESİ ÇIKTI
DANİMARKA’DA ÖLDÜRÜLENLERİN ALTINDAN RİNKEBY ÇETESİ ÇIKTI Admin
Bu içerik 1232 kez okundu.

İSVEÇ POATASI

Dün Köpenhamn’da otomatik silah ve tabancayla İsveç plakalı bir arabaya yaylım ateşi açılmıştı. Olayda arabada bulunan iki kişi yaşamını yitirmişti. Ölenlerin 20 ile 23 yaşlarında çete faaliyetleri içerisinde oldukları açıklandı. Polisçe yapılan incelemede öldürülenlerden 23 yaşındaki gencin Stockholm’un kuzey semtlerinden Rinkeby’de “Shottaz” çetesi içerisinde önemli bir pozisyonda bulunduğu ve diğerinin komşu semt olan Tensta’Da oturduğu belirtildi.

Olay sonrası çok yönlü başlatılan arama tarama çalışmaları sonucunda saldırganların arabaları Danimarka’da Nordsjälland’da bulundu. İki ülke polisinin ortak çalışmaları neticesinde öldürülenlerin kimlikleri tesbit edilerek Rinkeby’de bulunan Rinkeby İslam Kültür Merkezi  imamı vasıtasıyla aileleri bilgilendirildi.

Polisin incelemeleri sonucunda “Shottaz”ın son yıllarda pek çok olaylara karıştığı ve “Ölüm Timi” adı verilen gezici çeteyle çatıştığı belirtildi. 23 yaşındaki gencin 2017 yılında koşullu olarak hapisten serbest bırakıldığı da ifade ediliyor.

23 yaşındaki gencin Rinkeby sevilen rapp grubu üyelerinden Yasin ve Jaffar Byn ile çok yakın arkadaş oldukları ve rapçı kardeşlerin bugün hapisanede oldukları vurgulandı.

Danimarka Köpenhamn silahlı saldırı çete Rinkeby Shottaz Ölüm timi Tensta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI