İSVEÇ’TE MOTOSİKLET KULÜPLERİ ARASINDAKİ KAVGALARDA ÇÖZÜLEMEYEN 12 CİNAYET OLAYI VAR

İsveç’teki iki motosiklet grubu Hells Angels ve Bandidos arasındaki kavgalarda çözülemeyen 12 ölüm ya da öldürme olayı var. İki kulüp arasındaki çekişmenin 1990 yıllarda başladığı ve 2000 yılından itibaren kanlı olaylara sahne olduğu polis tarafından açıklanıyor. Eski arşivleri açan polis kurumları halktan yardım istiyor.

İSVEÇ’TE MOTOSİKLET KULÜPLERİ ARASINDAKİ KAVGALARDA ÇÖZÜLEMEYEN 12 CİNAYET OLAYI VAR
İSVEÇ’TE MOTOSİKLET KULÜPLERİ ARASINDAKİ KAVGALARDA ÇÖZÜLEMEYEN 12 CİNAYET OLAYI VAR Admin
Bu içerik 1421 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç polisi iki motosiklet kulübü arasındaki kanlı çekişmenin bir ölçüde kuzey ülkelerini kapsayan bir çekişme de olduğunu belirtiyor. Çözülemeyen ondan fazla cinayetin katilleri aranıyor. Polis, bu konuda bir başarı sağlamış durumda değil.

Bandidos motosiklet kulübü başkanlarından Michael Ljunggren 1995 yılında öldürüldü. Hells Angels motosiklet kulübü üyelerinden Helsingborg’da Morgan Blomgren 1999, Fredrik Lindgren 2000 ayrıca Outlaws üyesi Danimarkalı Steen Damkjaer 2012 yılında Båstad’da öldürüldü.

Polis eski arşivlerini güncelleştirerek kamuoyundan bu cinayetlerin çözülebilmesi için genel yardım istiyor.

Bugün İsveç’te mafyalaşmış sokak çetelerinin birbirleriyle kıyasıya çatışmaları sürüyor. Bu çatışmalar ölümlerle sonuçlanıyor. Motosiklet kulüplerinin kendi içindeki çatışmaları hafiflemiş gibi görünse de bitmiş değil.

Bu konuda uzman emniyet komiseri Gunnar Appelgren, “Onlar 1990 yıllarda birbirleriyle çok çatıştılar ve şiddet yeni bir örgüt kurmak için büyük bir öneme sahipti. Bunlar ne kadar tehlikeli olduklarını göstermek ve kendilerine dokulmasın istediler. Bunlar arasında korkutma ve baskıyla harç toplama da var. Pek çok çözümsüz cinayet olayı iki çete arasındaki anlaşmazlığın sonucu olarak önümüzde duruyor. Fakat kulüplerin kendi içinde de temizlik yaptıklarına da tanık oluyoruz” diyor.

İsveç Bandidos Hells Angels cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI