İSVEÇ’TE KISMİ AY TUTULMASI YAŞANDI

İsveç halkı Salı gecesi kısmi ay tutulmasına tanık oldu. Ay tutulması İsveç’in büyük bir bölümünde izlendi. Ay kısmi olarak karardı. Havanın açık olması nedeniyle İsveçliler tutulma olayını zevkle izlediler. Ay tutulması dört saatten fazla sürdü.

İSVEÇ’TE KISMİ AY TUTULMASI YAŞANDI
İSVEÇ’TE KISMİ AY TUTULMASI YAŞANDI Admin
Bu içerik 322 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Salı gecesi saat 22.00 dolaylarında İsveç’in büyük kısmından görülen bir ay tutulması olayı gerçekleşti. İsveçliler tutulmayı zevkle izlediler. Ay tutulması güney İsveç’te daha net ortaya çıktı. Olaya tanıklık eden bir kişi “sanki aydan birisi çiğnemek için bir dilim koparmış gibi bir izlenim edindim” ifadelerine yer veriyor. Ay tutulması dört saatten fazla sürdü.

Kısmi ay tutulması dünyamızın gölgesinin ayın bir bölümüne düşmesinden ortaya çıkıyor. Olay tanıklık eden kişilerden bazıları insanoğlunun bundan elli yıl önce aya ayak basmanının böyle bir ay tulmasına denk gelseydi, iniş nasıl olacaktı diye düşünmekten de kendilerini alıkoyamıyorlar.

Popüler Astronomi’nin yazdığına göre aynı akşam insanlar hem Jupiter hem de Saturun gezegenlerini görme şansını da yakaladılar diye yazıyor.

İsveç Ay tutulması Güney İsveç Popüler Astronomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
STOCKHOLM’DA TÜRK DİL DEVRİMİ’NİN 87’NCİ YILI KUTLANDI
STOCKHOLM’DA TÜRK DİL DEVRİMİ’NİN 87’NCİ YILI KUTLANDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI