İNGİLİZ KADIN TURİSTE TOPLU TECAVÜZ

Güney Kıbrıs'ın dünyaca ünlü eğlence ve turizm merkezi Ayia Napa'da 19 yaşındaki bir İngiliz turiste tecavüz ettikleri iddiasıyla 12 İsrailli turist gözaltına alındı. Bugün mahkemeye çıkarılan zanlıların, İngiliz turistle birlikte oldukları anı cep telefonlarıyla çektikleri ifade edildi.

İNGİLİZ KADIN TURİSTE TOPLU TECAVÜZ
İNGİLİZ KADIN TURİSTE TOPLU TECAVÜZ Admin
Bu içerik 1189 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Güney Kıbrıs ile İsrail arasında diplomatik gerginliğe neden olan olayın Salı gecesi meydana geldiği açıklandı. Adı açıklanmayan İngiliz kadın turist, Çarşamba günü polise giderek 'İsrailli turistlerin tecavüzüne uğradığı' yönünde şikâyette bulundu.

Rum medyasının fazla yer vermediği olayı, İsrail medyası gündeme getirdi. İsrail medyasında çıkan haberlere göre; 'tecavüz suçlaması yapılan' 12 kişiden 2'si 16 ile 17 yaşları arasında. Habere göre; 12 kişilik grup, askere gitmeden önce kutlama yapmak amacıyla Ayia Napa'ya geldi. İsrailli turistlerin bir eğlence mekânında eğlenirken, 19 yaşındaki turist kızla tanıştığı ifade edilen haberlerde, 'kadının kendi rızası ile otelde birlikte olduğu' iddialarına yer verildi.

Gözaltına alınanlardan birinin annesini aradığı ve 'Anne ben hiçbir şey yapmadım' dediğini aktaran İsrail medyası, Dışişleri Bakanlığı'nın konuyu yakından takip ettiğine dikkat çekti. Gençlerin avukatı Yaniv Habari de, 'çocukların durumları iyi' açıklaması yaptı. Haberi, gençlerin tecavüz suçlamasını kabul edip etmediği ile ilgili soruyu ise yanıtsız bıraktı.

İsrail medyasından Ynet News sitesine konuşan kadının arkadaşları ise, “İsrailliler sarhoştu. Arkadaşımızın tecavüze uğradığından eminiz. Onu tanıyoruz. Umarım yakalananlar en sert şekilde cezalandırılır” açıklaması yaptı.

Olay üzerine gözaltına alınan 12 İsrailli turist mahkemeye çıkarıldı. Rum tarafında Mağusa Mahkemesi'ne çıkarılan zanlılar ile ilgili olarak Rum medyası çarpıcı iddiaları gündeme getirdi. Rum medyasının haberine göre 12 İsrailli turist, İngiliz kadın ile birlikte oldukları anı cep telefonlarıyla kaydetti. Rum polisi de, 12 İsraillinin cep telefonlarını teknik incelemeye aldı. Rum polisi ayrıca 'tecavüz iddiasının' geçtiği otel ve bölgedeki kameraları da incelemeye aldı.

Adı açıklanmayan İngiliz genç kadın turistin Rum polisine verdiği ilk ifadesinde, "bir gece kulübünde tanıştığım İsrailli gençle Aya Napa’da kaldığı otelin odasına gittim. Odaya girdikten sonra orada saklanan diğer 11 genç daha ortaya çıktı. Daha sonra toplu olarak bana tecavüz edildi" dediği belirtildi.

Mahkemeye çıkarılan gençlerden 3'ü kadınla birlikte olduklarını kabul etti. Gençler, "Biz birlite olduk ama kadının rızası ile" dedi. Mahkeme, eksik bilgi ve belgelerin toplanması için zanlıların 8 gün daha poliste gözaltında kalmasına karar verdi.

Güney Kıbrıs Ayia Napa toplu tecavüz İngiliz turist İsrail İsrailli gençler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI