İSVEÇ'TE RUS MAFYASI VİLLA BÖLGELERİNİ SOYUYOR

İsveç’te varlığı 8-10 yıldır bilinen Rus mafyasının gözünü villa bölgelerine dikerek ev soygunları yaptıkları polisçe açıklanıyor. Mafya zaman zaman İsveç dışından da kişileri getirerek soygunlarında kullanıyor. Polis mafya örgütlerine karşı mücadelenin planlı olarak sürdüğünü belrtiyor.

İSVEÇ'TE RUS MAFYASI VİLLA BÖLGELERİNİ SOYUYOR
İSVEÇ'TE RUS MAFYASI VİLLA BÖLGELERİNİ SOYUYOR Admin
Bu içerik 1565 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’te yurtdışı kökenli ve en fazla bilinen üç beş tane mafya örgütü biliniyor. Bu örgütlerin içeisinde en göze çarpanı Rus mafyası oluyor. Ayrıca Polonya, Litvanya, Romanya, Latin Amerikalı mafyalaşmış çeteler halkta korku yaratıyor. Bu çeteler oldukça örgütlenmiş durumdalar. Organize suç işleriyle uğraşıyorlar.

Ulusal İstihbarat Teşkilat içerindeki Uluslararası Masası yetkillerinden Linda Staaf, “Bu tür suç örgütleri çok iyi örgütlenmiş durumdalar” açıklamasını yapıyor. İsveç’te örgütlenmiş suç çetelerinin yüzde ellisinin ev ve diğer soygun içleriyle uğraştıkları belirtiliyor.

Rus Mafyasının ayrıca Çeçen, Özbek ve bazı kişilerle bağlantılı çalıştıkları da vurgulanıyor. Bu örgütlerin ortak dillerinin Rusça olması ve bundan dolayı aralarında sıkı bir duygusal bağ da oluşturduğu ifade ediliyor.

Yurtdışından mafyanın devşirdiği kişilerin önce sığınma başvurusunda bulundukları ve sonra da suç işledikleri ve ayrıca kendi ülkelerinde suça karışmış kişilerin suç işlemek amacıyla İsveç’e geldikleri de polis kurumlarınca ileri sürülüyor.

Linda Staaf, “Örneğin Stockholm bölgesine baktığımız zaman bir hayli yatırımlar yaptığımız görülür ama soygunları tam olarak önleyemiyoruz. Aynı zamanda, bazı durumlarda, daha az risk alındığı inşaat şantiyelerine erişim sağlamak daha kolay olabiliyor. Ayrıca, bu tür çalıntı malların elden çıkarılması ve para kazanılması daha kolay olduğu gerçeği de suçu artırıyor. Kent polise göre, uluslararası çeteler tarafından yürütülen hırsızlık ile mücadele için gerekli olan eleman eksiklilleri var . Örneğin, elektronik iletişimin yoluyla dinleme yapamama sıkıntıları var, çünkü bu tür bir keşif ya da dinleme en az iki yıldan fazla hapis cezası verebilecek suçlarla sınırlı olarak yasalarda düzenlenmiştir” açıklamasını yapıyor.

İsveç Stockholm Rus Mafyası soygun villa Polonya Litvanya Romanya Latin Amerika organize suç örgütleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI