DUVAR VE ADAM

Norveç’te yaşayan Yazar Sercan Leylek’in yeni romanı Duvar ve Adam, Bilgi Yayınevi’nden çıktı. Bilim-kurgu romanlarıyla tanınan yazarın son çalışması fantastik-tarih türünde ve 2017 yılında Sirkel Forlag tarafından Norveççe yayınlanan eser, temmuz ayının ilk günlerinde Türk okuyucuların beğenisine sunuldu.

DUVAR VE ADAM
DUVAR VE ADAM Admin
Bu içerik 1004 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 

Norveç Kültür Fonu tarafından ödül almış roman, tanıtım filmiyle de Oslo Kitap Festivali’nde ikincilik ödülü kazandı. Eserlerinde Türkiye ve Norveç arasında kültürel bağ kurmayı hedefleyen Sercan Leylek kitabını şu sözlerle tanımlıyor:

Duvar ve Adam, özünde adalet temasını ön plana çıkaran bir novella. Yakamoz isimli bir genç adam Oslo’da yaşamaktadır ve yıllardan beri önünden geçip durduğu tarihi bir duvarda bazı gariplikler dikkatini çeker. Art arda yaşadığı tuhaflıklar duvardan yükselen genç kadın sesiyle zirveye ulaşır.

Duvarın içindeki kişi 1942 yılından beri buraya hapsolmuş Norveçli bir Yahudi olduğunu iddia etmektedir. Yakamoz karakteri ise halihazırda bazı psikolojik sorunlarla mücadele halinde olan, yalnız ve mutsuz bir adamdır ve başına gelen bu garip olay sonucunda iyiden iyiye keçileri kaçırdığını düşünür.

Hikâyenin devamında da kendisini türlü maceraların içinde bulur. Duvar ve Adam’ın okuyucuya sunduğu ana çatışma duvardaki kızın gerçek mi, yoksa Yakamoz’un zihnindeki bir yanılsama mı olduğu sorusudur.”

Kitap Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız...

https://www.youtube.com/watch?v=gpVONxrN0_Q

 

Duvar ve Adam Sercan Leylek Oslo Bilim-Kurgu Norveç Kitap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI