AVUSTRALYA’DAKİ TÜRK SALDIRGANLA İLGİLİ SON GELİŞME

Avustralya'nın Sydney kentinde geçen salı günü önce genç bir kadını öldüren, ardından şehrin merkezinde kasap bıçağıyla bir kadını sırtından yaralayan Mert Ney'in savunmasıyla ilgili ilk bilgiler geldi.

AVUSTRALYA’DAKİ TÜRK SALDIRGANLA İLGİLİ SON GELİŞME
AVUSTRALYA’DAKİ TÜRK SALDIRGANLA İLGİLİ SON GELİŞME Admin
Bu içerik 618 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Parramatta Kefalet Mahkemesi’ne çıkarılan Ney için kefalet başvurusu yapılmadı. Ney’in avukatı Zemarai Khatiz, müvekkilinin kendisine yöneltilen suçlamalara karşı savunma yapacağını duyurdu.

Yetkililer, Ney’in cinayet, cinayete teşebbüs, ağır yaralama, boğarak öldürme ve basit saldırı suçlamalarının yöneltildiğini açıklamıştı.

Mahkeme dışında gazetecilere konuşan avukat Khatiz, “Şu anda çok zor bir durumdan geçiyor. İddialar hakkında, akıl sağılığını gerekçe göstererek suçlamalara karşı savunma yapacak” dedi.

Soruşturma ekibi, geçmişte akıl sağlığı sorunu yaşayan Ney’in niçin böyle bir saldırı gerçekleştirdiğini tespit etmeye çalışıyor. Saldırıdan sadece bir hafta önce polisin aile içi şiddet nedeniyle Ney’in peşinde düştüğü açıklanmıştı.

Kıbrıs Türk’ü bir ailenin ortanca çocuğu olan Ney, 24 yaşındaki Michaela Dunn'ı boğazını keserek öldürmüş ve kısa süre sonra 41 yaşındaki Linda Bo adlı bir kadını ise Sydney'in merkezinde bıçakla yaralamıştı.

Mert Ney, Linda Bo'yu yaraladıktan sonra çevredekilerin süt kasaları ve sandalyelerle müdahalesi sonrası etkisiz hale getirilip yakalanmıştı.

Dizinden yaralanan Ney, kaldırıldığı hastanede ameliyat edilmiş ve dün taburcu edilerek, polis merkezine götürülmüştü.

Avustralya Mert Ney cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI