NORRKÖPING ÖSTGÖTA TİYATROSU’NDA YANGIN

Stockholm’un 160 km güneyinde bulunan Norrköping kentindeki Östgöta Tiyatrosu yıldırım düşmesi nedeniyle yanmaya başladı. Şiddetli yağmur ve şimşekli hava çeşitli yerlere yıldırım düşmesine neden oldu. Tiyatroda söndürme çalışmaları sürüyor.

NORRKÖPING ÖSTGÖTA TİYATROSU’NDA YANGIN
NORRKÖPING ÖSTGÖTA TİYATROSU’NDA YANGIN Admin
Bu içerik 632 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in Götaland ve Sveland bölgelerinde etkili olan yağmur ve şimşekli hava düşen yıldırımlar nedeniyle zor anlar yaşandı. Norrköping kentindeki Östgöta Tiyatrosuna düşen yıldırım binada yangına yol açtı. Kentte elektrikler kesildi. Birden fazla yere yıldırım isabet etmesi itfaiye kurumlarına zor anlar yaşattı.

Tiyatroya 04.20 dolaylarında isabet eden yıldırım çatıda yangının başlamasına neden oldu. Yangın kısa sürede genişledi ve şiddetli dümanlar yükseldi. İtfaiye birkaç saat sonra yangının büyümesini önleyerek kontrol altına almaya başardı. Tiyatroda södürme çalışmalarının öğle saatlerine kadar süreceği ifade ediliyor.

İftaiye gece sürecinde 50-60 yıldırım telefonu aldıklarını belirtiyorlar.  Yağmur ve kötü havanın geniş bir bölgede meydana gelmesi ve düşen yıldırımlar halk arasında da panik yaşanmasına yol açtı. TT haber ajansı 600 ile 700 arasında yıldırım düştüğünü bildiriyor. Ölen ve yaralanmanın olmadığı bölgede yağmur sabaha karşı etkişini hafifletti.

Harita üzerinde yıldırım düşen yerler

İsveç Götaland Sveland Norrköping Östgöta Tiyatrosu yıldırım yangın kötü hava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI