ELEKTRONİK SİGARA KULLANDI VE AKCİĞERLERİNDE GİZEMLİ HASTALIĞA YAKALANDI

ABD'de 18 ay elektronik sigara kullanan bir genç, akciğerlerinde ortaya çıkan gizemli bir hastalıkla karşı karşıya kaldı. Doktorlar teşhis koymakta zorlanıyorlar.

ELEKTRONİK SİGARA KULLANDI VE AKCİĞERLERİNDE GİZEMLİ HASTALIĞA YAKALANDI
ELEKTRONİK SİGARA KULLANDI VE AKCİĞERLERİNDE GİZEMLİ HASTALIĞA YAKALANDI Admin
Bu içerik 893 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Amerika’nın Illinois eyaletinde yaşayan 18 yaşındaki Adam Hergenreder sağlık açısından şu anda 70 yaşında bir kişinin akciğerlerine sahip konuma geldi.

Rahatsızlığı nedeniyle geçen ay hastaneye kaldırılan ve durumunu öğrenen genç öğrenci, “Bu küçük aletin ciğerlerime yaptığı şeyi düşünmek korkutucu” ifadelerini kullandı.

TV kanalı CNN’in haberine göre; Adam, ABD’de elektronik sigara kaynaklı gizemli akciğer hastalığına yakalanan ve çoğu geçen yaştaki yüzlerce kişiden sadece biri. Fakat doktorlar, bu hastalığa neyin yol açtığını henüz tespit edebilmiş değil.

ABD’de elektronik sigaralarla ilgili bir düzenleme yapılması yolunca çağrılar artarken, Başkan Donald Trump Yönetimi, tütün dışında diğer tüm aromalı e-sigara likitlerini yasaklamaya hazırlanıyor.

Bu hastalık başına gelmeden önce eğitim gördüğü üniversitede güreşçi olduğunu söyleyen Adam Hergenreder, “Bir daha güreşemeyebilirim, çünkü güreş çok fiziksel bir spor ve ciğerlerim o eforu kaldıramayabilir” dedi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, ülkede elektronik sigara bağlantılı olması muhtemel 450’yi aşkın akciğer hastalığı vakası bulunduğunu açıklarken, kurum bu durumu “salgın” olarak nitelendiriyor.

Yetkililer, California, Illinois, Indiana, Minnesota, Oregon ve Kansas’ta elektronik sigara bağlantılı altı ölüm yaşandığını ifade ettiler.

ABD E-sigara akciğer hastalık Adam Hergenreder İllinois güreşçi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI