AMERİKA’DA GRETA RÜZGARI BEYAZ SARAY’A DAYANDI

İsveçli genç çevre aktivisti Greta Thunberg'in başlattığı ve adeta küresel çapta bir çılgınlığa dönüşen protesto gösterileri ABD'ye ulaştı. Greta, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi için geldiği ABD'de başkent Washington’da iklim değişikliği protestosuna katıldı.

AMERİKA’DA GRETA RÜZGARI BEYAZ SARAY’A DAYANDI
AMERİKA’DA GRETA RÜZGARI BEYAZ SARAY’A DAYANDI Admin
Bu içerik 525 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Beyaz Saray önünde düzenlenen protestoda Greta Thunberg ve çoğunluğu gençlerden oluşan diğer göstericiler yetkilileri iklim değişikliğiyle mücadelede etkin politikalar yürütmeye çağırdı.

Başkent Washington'da Beyaz Saray önünde düzenlenen gösteri, Thunberg'in 6 günlük Washington ziyaretinin ilk geniş kapsamlı eylemiydi. Protestocular Trump yönetiminden ve Kongre'den, yaklaşan BM İklim Zirvesi öncesinde, küresel ısınmanın önüne geçilmesi için karbon salımının azaltılmasını sağlayacak uygulamaları hayata geçirmelerini talep etti.

Büyük bir çoğunluğunu lise ve üniversite çağındaki gençlerin oluşturduğu gösteride katılımcılar ‘İnsanlar mı, kar mı?', ‘Isınıyor!', ‘Bu bir kriz, ona göre davran' gibi mesajlar içeren pankartlar taşıdı.

ANLAŞMADAN ÇEKİLMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, iklim değişikliğinin gerçekliğini sorgulayan nadir dünya liderlerinden. Ülkesinin fosil yakıt üretimini azami orana çıkarma planını da açıkça belirten Trump, göreve gelmesinden kısa bir süre sonra 2017 yılının Haziran ayında bir açıklama yaparak ülkesini Paris İklim Anlaşması'ndan çekme kararını belirtmişti.

İklim eylemlerini geçen yıl İsveç parlamentosu önünde başlatan 16 yaşındaki Thunberg, Trump'ı ya da iklim değişikliğinin doğruluğunu sorgulayan diğer kişileri ikna edemeyeceğinin farkında olduğunu ancak bu kişilerin bilim insanlarının ve uzmanların konuyla ilgili açıklamalarına kulak vermelerini umut ettiğini söyledi.

Thunberg'in geçen yıl her cuma okula gitmeyerek, yetkilileri iklim değişikliğiyle ilgili harekete geçmeye çağırmak için başlattığı eylem bugün dünya geneline yayılmış durumda.

ABD Greta Thunberg Beyaz Saray iklim Birleşmiş Milletler bilim Donald Trump protesto İsveç Paris İklim değişikliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kaan Kantarcı     2019-09-15 Greta Thunberg'in 6 günlük Washington ziyaretini ve diğer aktivitelerini yönlendiren, manevi ve maddi olarak destekleyen güç ya da güçler kimlerdir?. Görünen olumlu amacın gerisinde saklı amaç ya da amaçlar var mıdır?. Şu artık bilinmektedir ki, çıkar savaşı veren, birbirleriyle yarışan emperyalist güç odakları birbirlerinin karşısına her kılıkta çıkmaktadırlar. Partiler, dernekler, klüpler gibi sayısız yerde ve renkte gizli çalışmalar, sızmalar, sabotajlar yapılıyor. Sıradan bir ( kukla ) bir anda yıldıza (!) dönüşebiliyor günümüzde!? Özellikle de genç kızlar!. Mısır daki gösterilerin yıldızı (!) " Esma" ve "Beyaz kasklılar" gibi... Bu nedenle Greta' nın eylemini dikkatli izlemekte yarar var.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI