DİYARBAKIR ANNELERİ’NDEN HDP’YE SUÇ DUYURUSU

Diyarbakır’da 3 Eylül’de dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için Diyarbakır HDP İl Binası önünde eyleme başlayan Diyarbakır Anneleri bu kez de kendilerini tehdit ettikleri ve dağa kaçırılan çocuklardan sorumlu gördükleri HDP hakkında suç duyurusunda bulundular.

DİYARBAKIR ANNELERİ’NDEN HDP’YE SUÇ DUYURUSU
DİYARBAKIR ANNELERİ’NDEN HDP’YE SUÇ DUYURUSU Admin
Bu içerik 408 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Diyarbakır’da HDP binası önündeki oturma eylemine hergün yeni aileler katılıyor. Seslerini her tarafa duyurmaya çalışıyorlar. Bundan 4 yıl kadar önce terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Özkan Aydın (19) için 9 Eylül günü oturma eylemine katılan Diyarbakırlı Süleyman Aydın, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in yaptığı “Kürt sorunu devam ettikçe gerillaya katılım da olacak, çatışma da olacak, savaş da olacak” açıklamasıyla ilgili de suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Sen Türkiye Cumhuriyeti’nin milletvekili değil misin, nasıl bunu söylüyorsun? Hani terörle iş birliğiniz yoktu ? Sen açık açık dile getiriyorsun bunu. Bizi tehdit ediyorsanız gelin bizi öldürün. Hiçbir yere de gitmiyoruz buradayız. Yeter artık kanımızı kuruttunuz. Nereye kadar sizden korkacağız? Biz dün anneler babalar olarak savcılığa gittik. Bizim çocuklarımızın sorumlusu bunlar olduğu için bunlar hakkında suç duyurusunda bulunduk. Ondan sonra Leyla Güven bu açıklamayı yaptı.

Bu resmen bir tehdit. Sen Türkiye Cumhuriyeti’nin maaşını alıyorsun ve bizi tehdit ediyorsun. Bizim paramızla bizi dövüyorsunuz. Biz zaten ilk gün dedik, ‘Biz buradayız gelin bizi öldürecekseniz öldürün.’ Bizi tehdit ediyorlar, bize laf söylüyorlar. Biz durmuşuz kendileri durmuyor. 12 gündür buradayız. HDP il başkanlığı olarak ne derdiniz var ? Sorunumuzu çözdüler mi ? Ben senin nasıl Kürt vatandaşınım ? Niye beni dikkate almıyorsun ? Sana oy verdiğimde Kürt’tüm şimdi Kürt değil miyim? Bu Allah’tan reva mıdır?

Biz Leyla Güven’den de şikayetçi olacağız. HDP ile ilgili şikayetimizden sonra bizi tehdit etmeye başladı. Yani o laf bizedir. Gerilla katılımı tekrar olacak. Savaş yine sürecek. Çözüm sürecini yarıda bırakmışsınız lafı. Biz zaten size bir çözüm süreci verdik. 2015 yılında vermedik mi? 2015’te hepimiz size oy vermedik mi? Ama siz bunu çocuklarımızı kaçırarak değerlendirdiniz. 3 bin 500’e yakın çocuk gitti Sur’da. Gelin bize destek verin. Nereye kadar korkacaksınız bunlardan. Ben çocuğumu sizin için mi yetiştirdim? Kendi çocuklarınızı götürün. Ama yok nerede bir fakir varsa onlar. Ne istiyorsunuz bizden.”

Diyarbakır anne Diyarbakır Anneleri HDP Leyla Güven suç duyuru suç duyurusu PKK Kürt terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI