GRETA THUNBERG’E EN ANLAMI ÖDÜL

İsveçli küçük çevreci Greta Thunberg Uluslararası Af Örgütü tarafından “Vicdan Elçisi” seçilerek ödüllendirildi. İsveç’te iklim için okul grevleri başlatan ve tüm dünyada yankı bulan bu eylem gençlerin iklime konusunda farkındalığı artırarak bilinçlenmelerine büyük katkı sağladı.

GRETA THUNBERG’E EN ANLAMI ÖDÜL
GRETA THUNBERG’E EN ANLAMI ÖDÜL Admin
Bu içerik 558 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveçli küçük çevreci Greta Thunberg BM ve başka örgütlerin düzenlediği iklim konferanslarına katılarak düşüncelerini açıkladı. Dünya liderleriyle konuşarak dünya iklimine yönelik kaygılarını dile getirdi. Papa ve sanat dünyasından ünlülerle görüşerek bu konunun sürekli gündemde tutulmasını istedi.

Uluslararası Af Örgütü İsveçli Greta Thunberg’in küresel iklim konusundaki çalışmalarına duyarsız kalmayarak kendisini “Vicdan Elçisi” seçerek ödüllendirdi.  Greta Thunberg ve küresel iklim hareketi, iklim krizi hakkındaki farkındalığı arttırma çalışmaları için bu ödülü aldı. Af Örgütü'ne göre, iklim krizi, hem şimdi hem de gelecekte etkilenen insanlar için yıkıcı sonuçlar doğurarak insan hakları sorunu haline getirdi.

Thunberg adına düzenlenen ödül toplantısındaki teşekkür konuşmasınada, “Bu ödül tüm dünyada gelecek için Cuma günleri eylemine katılanlara verilmiştir. Dünya gençliğ kendi gelecekleri için mücadele veriyorlar. Bir gelecek ki kendilerinin benimseyecekleri, kabul edecekleri ama şimdi göründüğü gibi olmayacaktır” dedi.

Bu ödülü daha öncede alanlar arasında Güney Afrika ayrımcılık hareketin lideri Nelson Mandela ve kadın hakları savunucusu Malala Yousafzai gibi adlar bulunuyor.

İklim Greta Thunberg Ödül Uluslararası Af Örgütü Vicdan elçisi Nelson Mandela Malala Yousafzai
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI