İSVEÇLİ PARTİ LİDERLERİNİN İSRAİL’E EĞLENCE GEZİSİ ELEŞTİRİLERİN ODAĞI OLDU

Eğlence gezileri düzenlemekle tanınan Micael Bindefeld 60’ıncı yaşını bahane ederek bu kez parti liderleri ve çeşitli alanlarda tanınmış kişileri İsrail’e eğlence gezisine götürdü. Bu gezi hem İsveç basınında hem de belli çevrelerde türlü eleştirilere neden oldu.

İSVEÇLİ PARTİ LİDERLERİNİN İSRAİL’E EĞLENCE GEZİSİ ELEŞTİRİLERİN ODAĞI OLDU
İSVEÇLİ PARTİ LİDERLERİNİN İSRAİL’E EĞLENCE GEZİSİ ELEŞTİRİLERİN ODAĞI OLDU Admin
Bu içerik 655 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ilımlı Muhafazakar Parti lideri Ulf kristensson ve eşi, Hıristiyan Demokrat Başkanı Ebba Busch Thor, Liberal Parti Başkanı Nyamko Sabuni’nin yanı sıra tanınmış simalarda yer alıyor.

Eğlence gezisi Perşembe akşamı Tel Aviv’de yapılan geniş çaplı eğlence programıyla İsveç siyasi yaşamına damgasını vurdu. Bu alanda uzman kişilerin olayın savcılıkça incelenmesi gerektiğini savunuyorlar. Eğlence gezisinde onur masasında parti liderleri yer aldı.

Rüşvet ve yolsuzluklarla ilgilenen uzmanlar bu gezinin bir rüşvet gezisi olduğunu ileri sürüyorlar ve mercek altına alınması gerektiğini ifade ediyorlar.

Parti liderleri bu geziye neden katıldıkları konusunda basının ısralı sorularına yanıtlar vermekten kaçınıyorlar.

Micael Bindefeld’in davet ettiği parti liderlerinin masraflarını ödediği dillendiriliyor.

Geziye davet edilen ama katılmayı kabul etmeyen Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf olayları evinde izlemeyi tercih ediyor.

Bu eğlence gezisi İsveç Hükümetinden iki hafta önce istifa eden Dışişleri Bakanı Margot Wallström’ün İsrail ile anlaşmazlıklarını ortadan kaldırmak ve İsrail Devleti’ne destek olarak da nitelendiriliyor. Margot Wallström aynı zamanda kadın hakları konusunda yaptığı açıklamalarla Suudi Arabistan ile de sorunlar yaşıyordu. Wallström aile yaşamını bahane ederek bakanlıktan ayrılsa da bu olayın perde arkasında bu tür nedenler olduğu söylenebilinir.

Micael Bindefeld Arap kıyafetinde

İsveç gezi parti liderleri Micael Bindefeld İsrael Tel Aviv Ebba Busch Thor Ulf Kristensson Nyamko Sabuni Margot Wallström
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI