POLİS, HELSİNGBORG’DA BİR KİŞİYİ ELEKTRİKLİ SİLAHLA VURDU

İsveç’in güneybatı kentlerinden Helsinborg’da bir kişi polis tarafından elektrikli silahla vurularak etkisiz hale getirildi.

POLİS, HELSİNGBORG’DA BİR KİŞİYİ ELEKTRİKLİ SİLAHLA VURDU
POLİS, HELSİNGBORG’DA BİR KİŞİYİ ELEKTRİKLİ SİLAHLA VURDU Admin
Bu içerik 497 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Helsinborg’un yakınlarındaki bir yerleşim yerinde ihbar üzerine bir apartman daiıresine baskın yapan polis zor anlar yaşadı. Merkezden destek isteyen polis, apartmandaki kişiyi ikna edebilmek için beş saat uğraştı. Polis olayı ”devam eden büyük suç” kuşkusu olarak tanımladı.

Olay yerine çok sayıda polis ekipleri intikal etti. Polis şefi Thomas Söderberg, ”ilginç ve tehditkar” bir durum olarak niteledi. Apartman dairesindeki kişinin silahlı olduğu ve olayda silah unsuru bulunduğunu belirtti.

Dairedeki kişiyle sürdürülen diyalog uzun sürdü. Diyalogdan bir sonuç alamayan polis kişiyi etkisiz hale getirmek için yapılan görüşmede aralık olarak tutulan kapıdan elektrikli silah kullandı. Kuşkulu kişi yere yığıldı. İçeri giren polisler on dakika sonra kişinin ayağa kalktığını ve gözaltına alındığını duyurdular.

KRİSTİANŞEHRİ’NDE EL BOMBASI PATLATILDI

Kristianşehrinde bu gece bir butik önünde el bombası patlatıldı. Olayda yaralanan ya da ölen olmadı. Patlama gece 03.00 dolaylarında meydana geldi. Patlama sonrası çevrede maddi hasar meydana geldi. Polis kuşkulu kişi bulunmadığı dolaysıyla herhangi bir tutuklamanın söz konusu olmadığını açıkladı.

ARBOGA KENTİNDE BIÇAKLAMA

Stockholm’un batısında bulunan Arboga kentinde 15 yaşındaki bir genç bıçaklandı. Polis yaralı gencin durumunun kritik olduğunu belirtti. Bıçaklanan gencin ifadesi sonrasında adını verdiği 16 yaşındaki başka bir genç bir kaç saat sonra yakalandı.

İsveç Helsingborg polis elektrikli silah vurdu Kristianşehri Arboga
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI