STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİ’NİN 96’NCI YILI KUTLANIYOR

İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği’yle birlikte Türk Kadınlar Federasyonu, İsveç Türk Düşünce ve Kültür Derneği bir arada Cumhuriyetimizin 96’ncı yılını kutluyorlar.

STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİ’NİN 96’NCI YILI KUTLANIYOR
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİ’NİN 96’NCI YILI KUTLANIYOR Admin
Bu içerik 1690 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği her yıl kutlayarak geleneksel hale getirdiği 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü bu yılda kendisine destek veren Türk Kadınlar Federasyonu, İsveç-Türk Düşünce ve Kültür Derneği ile birlikte kutluyor.

Kutlama, 26 Ekim günü Rotebro’daki Angora Düğün Salonu’nda saat 18.30’dan itibaren gerçekleştirilecektir. Kutlama, yemek ile birlikte Muharrem Çakmak ve arkadaşların üstlendiği müzik bölümüyle, piyango çekilişleriyle ve Cumhuiryetimizi birarada kutlamanın coşkusuyla devam edecektir.

İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mustafa Sönmez İsveç Postasına yaptığı açıklamada; “Bu yıl Cumhuriyetimizin 96’ncı yılını yürekten coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyetimiz bundan 96 yıl önce bağımsız, çağdaş, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kurulmuştur. Cumhuriyetimizi ve değerlerini benimseyen, gönlünde vatan ve millet sevgisi olan herkesi kutlamaya katılmaya davet ediyoruz. Günümüze baktığımız zaman Cumhuriyetimizin nedenli önemli olduğunu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi o’nu sonsuza değgin yaşatmanın heyecanı duyanları aramızda görmek istiyoruz. Çünkü bizi tarihten silmek amacıyla dayatılan Sevr Antlaşmasını yırtmış, kutsal bağımsızlık savaşımız sonrası Lozan ile genç Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuşuz. Bu devletimizi her türlü olumsuz koşullara karşın sonsuza kadar yaşatmak asıl görevimizdir. Buna gücümüz her zaman için vardır, yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. Günümüzde yaşadığımız olaylar bizi kendimize getirir, kanısındayım” ifadelerini kullandı.

Kutlamanın tanıtım afişi;

Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet 96'ncı yıl kutlama İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği İsveç-ADD Türk Kadınlar Federasyonu İsveç Türk Düşünce ve Kültür Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI