ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİ SUÇ İŞLEYEN SIĞINMACILARIN SINIRDIŞI EDİLMESİNİ İSTİYOR

Ilımlı Muhafazakar Parti Västerås’ta düzenlediği yıllık toplantısında sığınmacı statüsünde olan ve suç işleyen sığınmacıların sınırdışı edilmesini istiyor.

ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİ SUÇ İŞLEYEN SIĞINMACILARIN SINIRDIŞI EDİLMESİNİ İSTİYOR
ILIMLI MUHAFAZAKAR PARTİ SUÇ İŞLEYEN SIĞINMACILARIN SINIRDIŞI EDİLMESİNİ İSTİYOR Admin
Bu içerik 995 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ilımlı Muhafazakar Parti Västerås’ta düzenlediği yıllık toplantısında ilginç öneriler gündeme geldi. Partililer sığınmacı statüsündeyken hırsızlık yapan, alkollü araba kullanan kişilerin sınırdışı edilmelerinin kolaylaştırılmasını istiyor.

Maria Malmer Stenergard adlı delege, “biz açık bir sinyal yolluyoruz. İsveç’e suç işlemek için geliyorsa, böylelerine hoş geldiniz demiyoruz. Suç işlerse, sınırdışı edilmemidirler” diyerek İsveç’te artan kriminel olaylara dikkat çekmek istiyor. Bu konu yıllık toplantıda çok fazla tartışılan konular arasında yer aldı.

Tartışmaların sonunda cezaevinde girmesini gerektirecek düzeyde olan suç işleyen kişilerin iltica başvurusu reddedilmes iya da kişinin geçici oturma iznine sahip olması durumunda oturma izninin geri alınması gerektiği anlamına gelen bir öneride genel kabul gördü.

Bugün, çok az sayıda kişi, Moderatlara göre suç işliyor. Fakat bir delege, “İnsanların sınır dışı edilmedikleri tecavüz gibi çok ciddi suçlar işlediği korkunç vakalar gördük. Bu tamamen mantıksız bir durumdur” ifadesini kullanıyor.

OKULDA TÜRBAN YASAKLANSIN

Ilımlı Muhafazakat Partililer Müslüman kızların temel eğitime aşamasında türban kullanmalarının yasaklanması için hükümetin araştırma yapmasını istiyor. Bu konu Parti Meclisi’nin bölünmesine neden olurken yıllık toplantıda kabul gören öneriler arasında yer aldı.

Parti Meclisi üyesi Torbjörn Tegnhammar bu konuda yapılan tartışmaları gereksiz bularak, “baskıya erişmek isteyenler, ılımlı parti toplantısına gelmekten ve peçelerden bahsetmekten oldukça farklı bir şeye odaklanmalı” diyor.

Norrköping muhalif meclis üyesi Sophia Jarl ise, “Peçe bir baskı ifadesidir. Benim hareketim perdeyi derhal yasaklamakla ilgili, ancak parti kurulunun önerisine katılıyorum” görüşünü dillendiriyor.

Ilımlı Muhafazakat Partililer dilenciliğin yasaklanmasını ve gıda ürünleri satan yerlerde alkol derecesi yüzde 20’yi aşmayan şarap, bira satışlarına da izin verilmesini istiyorlar.

İsveç Västerås Ilımlı Muhafazakar Parti yıllık toplantı suç sığınmacı sınırdışı türban dilencilik alkol yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI