TRUMP RESMEN AÇIKLADI: “BAĞDADİ ÖLDÜ”

ABD Başkanı Donald Trump bu gece bütün dünyayı ayağa kaldıran bir tweet atmıştı. 60 milyonu aşkın takipçisine, "Çok büyük bir şey oldu" mesajını atmış ve bu açıklamadan kısa bir süre sonra Beyaz Saray da bugün TSİ 16:00'da Trump'ın bir açıklama yapacağını duyurmuştu. Meraklı bekleyiş bitti ve Trump kamuoyunun karşısına çıktı. Trump, "IŞİD elebaşı Bağdadi öldü" dedi.

TRUMP RESMEN AÇIKLADI: “BAĞDADİ ÖLDÜ”
TRUMP RESMEN AÇIKLADI: “BAĞDADİ ÖLDÜ” Admin
Bu içerik 517 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

ABD Başkanı Donald Trump sabah saatlerinde paylaştığı, “Büyük bir şey oldu” tweet’i ile ilgili beklenen basın toplantısını gerçekleştiriyor. Trump, 4 saat süren operasyonla ilgili olarak ilk kez konuştu. Trump, “Bağdadi öldü” derken terör örgütü elebaşının ağlayarak çığlıklar içinde öldüğünü duyurdu.

Trump, Bağdadi’nin üzerindeki intihar bombacısı yeleğiyle kendini ve 3 çocuğunu öldürdüğünü söylerken yapılan DNA testi ve sonuçlarında bundan tamamen emin olduklarını dile getirdi. IŞİD’in gelecekte yapacakları ile ilgili birçok belgeye ulaştıklarını söyleyen Trump operasyon sırasında hiçbir ABD askerinin yaralanmadığını söyledi. Trump, “Diğer terör örgütlerini hedefe aldık”

Trump, “Ebubekir el-Bağdadi ile birlikte çok sayıda iş birlikçisi de öldürüldü. Bağdadi vahşiydi ve vahşi bir şekilde, kaçan bir korkak olarak öldü, ağlayarak sızlanıyordu. Bir köpek gibi öldü artık kimseye zarar veremez. Şimdi artık dünya çok daha güvenli bir yer” dedi.

Trump, Bağdadi’nin iki eşinin de üzerinde intihar bombası yeleği olduğunu söylerken bu kişilerin bomba patlamadan önce öldürüldüğünü aktardı. Trump, “Bağdadi’nin cesedine DNA testini saldırıdan 15 dakika sonra olay yerinde yaptık” dedi. Trump, “Bağdadi çocuklarını canlı kalkan olarak kaçarak binanın altındaki tünele girdi ve yakalanacağını anlayınca bombayı patlattı. Bomba patlayınca tünel üzerine çöktü” dedi.

Trump, “Rusya’ya, Türkiye’ye, Suriye’ye ve Irak’a operasyona destek verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Bu çok tehlikeli bir görevdi” dedi. (SÖZCÜ)

Donald Trump Ebubekir el Bağdadi öldü Türkiye Rusya Irak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI