PAKİSTAN’DA TREN FACİASI

Pakistan'ın Liyakatpur kenti yakınlarında hareket halindeki bir trende patlama meydana geldi, ardından yangın çıktı. Üç vagonun yandığı faciada en az 65 kişi hayatını kaybetti. Yolculardan 30’dan fazlası da yaralandı.

PAKİSTAN’DA TREN FACİASI
PAKİSTAN’DA TREN FACİASI Admin
Bu içerik 500 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Pakistan Demiryolları Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, ülkenin güneyindeki Karaçi’den kuzeyindeki Ravalpindi’ye giden Tezgram ekspresinde, Rahim Yar Han kentinin Liyakatpur ilçesi yakınlarında bir patlamanın ardından yangın çıktığını bildirdi.

Patlamaya yolcuların kahvaltı hazırlamak için kullanıldığı “kamp ocağı” adlı iki küçük tüpün neden olduğu belirtildi. Trendeki yolculardan bazılarının patlama sonrasında ve yangın sırasında panikle trenden atladıkları için hayatını kaybettiğini belirtti.

Yerel medyaya konuşan yetkililer üç vagonu tamamen saran yangın ve patlama nedeniyle ölü sayısının 65’e çıktığını açıkladı.

İngiliz yayın kuruluşu BBC trenin üç vagonunun yandığı faciada en az 30 kişinin yaralandığını duyurdu.

Pakistan Başbakanı Imran Khan, faciada hayatını kaybeden kurbanlar için başsağlığı diledi ve yaralılara en iyi tedavi hizmetlerinin sunulması için talimat verdiğini açıkladı.

Pakistan tren kazası Karaçi Ravalpindi Tezgram treni İmran Khan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI