GÄVLE TEKESİ YERİNE KONDU

Gävle kentinin her Noel döneminde sembolü olan ”Gävle Tekesi” bu yılda Saray Meydanı’ndaki yerine aldı ama geçen yıllara göre yönü 180 derece döndürüldü.

GÄVLE TEKESİ YERİNE KONDU
GÄVLE TEKESİ YERİNE KONDU Admin
Bu içerik 522 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un 160 km uzağında bulunan kuzey kenti Gävle, bu yılda sembolü olan ” Gävle Tekesi” Saray Meydanı’nındaki yerini aldı. Son üç yıldır yakılmaktan kurtulan teke sembolünün yönü bu yıl 180 derece döndürüldü.

13 metre yüksekliğinde 7 metre genişliğinde ve samandan yapılan Gävle Tekesi 3 ton ağırlığa sahip bulunuyor. geleneksel olarak törenle yerine yerleştirildi. Törende çeşitli sanatçılarda yer aldılar. Gävle Tekesi ilk kez 1966 yılında bugünkü yerine yerleştirildi. Şimdiye kadar 29 kez yakıldı. 7 kez saldırıya uğradı.

Gävle Tekesi’nin 180 derece döndürülmesinin çevresindeki trafik durumuyla ilgili olduğu belirtiliyor.  Gävle Tekesi sözcüsü Maria Wallberg, ”Trafiği hem Gävle sakinleri hem de ziyaretçiler için daha erişilebilir ve güvenli hale getirmek istiyoruz. Yeni kesişme noktalarının ziyaretçileri tekenin önündeki alana yönlendirerek, kargaşa yaratmadan fotoğraf çekmeleri doğal hale getirmek istiyoruz. Bu yeni karşılaşma yönünü dikkate aldığımızda, değiştirmek kaçınılmaz oldu” açıklamasını yapıyor

Stockholm Gävle Gävle Tekesi Noel Maria Wallberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI