RYANAiR SKAVSTA’YI BIRAKIYOR

Ucuz uçak şirketi Ryanair ana merkez olarak kullandığı Nyköping’deki Skavsta Havaalanından uçuşlarını durduruyor.

RYANAiR SKAVSTA’YI BIRAKIYOR
RYANAiR SKAVSTA’YI BIRAKIYOR Admin
Bu içerik 699 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İrlanda kökenli ucuz uçak şirketi Ryanair Skavstadan uçuşlarını sonlandırma akrarı aldı. Buna neden olarak uçak modeli olan Max 737’nin parça tesliminde yaşadığı sorunları gösterdi. Şirketin pazarlama müdürü Lena Josefsson alınan kararı, ”Elbette çok sıkıcı bir durum” olarak yorumluyor.

Nyköping'deki Skavsta Havaalanı, bütçelerine uygun seyahat etmek isteyen herkes için uzun zaman bir baz oldu. Ama şimdi düşük maliyetli taşıyıcı Ryanair Skavsta'daki üssünü kapatıyor. Ancak, Ryanair havaalanından bir süreye kadar uçmaya devam edecek. Lena Josefsson, “Skavsta'dan uçmaya devam edeceğiz, ancak üssünü kapatmaya kararımız kesindir” diyor.

Josefsson, “Ryanair'in Skavsta'da daha önce dört uçağı vardı. Bu da alanda çalışan personel bulundurma anlamına geliyordu. Üs kapandığında, muhtemelen havaalanından daha az uçuşlar olacak, ancak tam olarak gelecekte nasıl bir yol izleyeceğimizi henüz tam olarak bilmiyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Ryanair'in Skavsta Havaalanı'ndaki üssünü yaz takviminin başladığı Mart ayının son haftasonu kapatıyor. Kapama, hiçbir havayolunun Skavsa’ta üssünün kalmayacağı anlamına geliyor. Örneğin, Skavsta Havaalanı’ndan da uçanları olan  Wizz Air, orada üssü bulunmuyor.

İsveç Nyköping Ryanair Skavsta Havaalanı üs kapatmak Lena Josefsson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI