PERVEZ MÜŞERREF’E İDAM CEZASI

1999 yılında Pakistan'da darbeyle iktidara gelen eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref, İslamabad'da kurulan bir özel yetkili mahkeme tarafından vatana ihanetten idam cezası verildi. Müşerref 2016'dan bu yana Dubai'de yaşıyor.

PERVEZ MÜŞERREF’E İDAM CEZASI
PERVEZ MÜŞERREF’E İDAM CEZASI Admin
Bu içerik 316 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Pakistan'da darbeyle iktidara gelen eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref hakkına idam cezası verildi.Başkent İslamabad'da kurulan mahkemenin üç yargıcı da, Müşerref'i vatana ihanetten suçlu buldu ve oybirliğiyle eski generalin idam cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Müşerref 1999 yılında askeri darbe ile iktidara gelmiş ve 2001 - 2008 yılları arasında Cumhurbaşkanı olarak ülkeyi yönetmişti.

Müşerref, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde yaşıyor. 2016 yılında sağlık sorunları yaşamış ve eski Cumhurbaşkanına tedavisine devam edebilmesi için yurtdışına çıkış izni verilmişti.

Pervez Müşerref, babasının Dışişleri Bakanlığı’ndaki görevi nedeniyle ailesiyle birlikte henüz altı yaşındayken Ankara’ya geldi. Uzun yıllar Türkiye’de yaşayan ve ileri derecede Türkçe bilen Müşerref, 1957’de Pakistan’a döndü.

1961’de Pakistan Askeri Akademisi’ne başlayan Müşerref, Pakistan Ulusal Savunma Koleji’nde okudu ve İngiltere Kraliyet Savunma Bilimleri Koleji’nden mezun oldu.

Pakistan Pervez Müşerref vatana ihanet idam darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI