TUMBA’DA SIRALIEVLERİN BİRİNDE YANGIN ÇIKTI:1 ÖLÜ

Stockholm’un güney belediyesi Botkyrka’nın Tumba semtinde Sıralıevlerin birinde yangın çıktı. Güvenlik şirketi yangını ev alarm kamerasında gördü. Bir kişi öldü, üç kişi hastaneye kaldırıldı.

TUMBA’DA SIRALIEVLERİN BİRİNDE YANGIN ÇIKTI:1 ÖLÜ
TUMBA’DA SIRALIEVLERİN BİRİNDE YANGIN ÇIKTI:1 ÖLÜ Admin
Bu içerik 501 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Södertörn itfaiyesi, güvenlik şirketinden 02.50'de yangın ihbarını  aldı. Stockholm'un güneyinde Tumba'daki sıralı bir evde yangın alarmı çaldı. Alarm kamerası sayesinde güvenlik operatörü yangını ve insanların evde kaldığını görebiliyordu. Södertörn İtfaiye İstasyonu operasyon şefi Patrick Johansson, ” Yangın alevleri dışarıya kadar uzanıyordu. Alarmdan yarım saat sonra içerdeki yangını  duman dalgıçlarıyla söndürdük” diyor.

İlk itfaiye aracı 03.08'e ulaştı ve onu arkasından on tane daha takip etti. Olay yerine birkaç ambulans da geldi. Yanan evde bir kişi öldü, yaralılar hastaneye kaldırıldı. Polis sabah 07.00 dolaylarında  akrabalarının ölüm olayını doğruladığını söyledi.

Basına yansıyan haberlere göre hastanede üç kişi bakım görüyor ve bir kişinin hâlâ kayıp olduğu söyleniyor. Polis yangının kasıtlı çıkarıldığından şüpheleniyor. Polis hastaneye kaldırılan bir kişinin tutuklandığını ve ciddi cinayetten şüphelenildiğini hastaneye belirtti. Stockholm Polisi nöbetçi şefi Andreas Dahlin, “ Teknisyenlerimiz henüz tesise giremedi. İtfaiyenin birkaç saat daha orada çalışmaya devam edeceğini” söylüyor.

İlk elde itfaiye yangının başka evlere de sıçrayacağından ve yayılmasından korkuyordu. Şef Patrick Johansson, “Bu durum önemli ölçüde ortadan kalktı. Hâlâ çatıdan alev çıkarıyor, ancak ateşi sınırlayabileceğimiz anlaşılıyor” diyor

Stockholm Botkyrka Tumba Sıralıevler yangın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
İSVEÇ’TE, ÖZLEM ERDOĞAN SİGORTA SEKTÖRÜNDE 2019’UN EN İYİSİ SEÇİLDİ
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI
STOCKHOLM’DA CUMHURİYETİMİZİN 96. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI